6310 110

Antwerpen

Antwerpen, Belgia

Antwerpen

Antwerpen

Keskaegse vanalinna ja juugendstiilis uuema linnaga Antwerpen on üks maailma tähtsamaid sadamalinnu ning teemantkaubanduse keskus. Antwerpen on armas ajalooline linn, kus leidub tegevust igale maitsele: siin on huvitavad vaatamisväärsused, mitmekülgne valik restorane ja kohvikuid ning suurepärased ostuvõimalused.

LippVapp
AsukohtEuroopa
RiikBelgia
AjavööndKesk-Euroopa aeg; GMT +1, Eesti ajast 1 tund taga
Pindala204,5 km²
Rahvaarv483 500 (2010)
Keeledinglise, flaami, saksa ja prantsuse keel

Ajalugu

Antwerpen asutati aastal 1291.

Antwerpen oli 1903. aastal esimene Maailma Iluvõimlemise Meistrivõistluste võõrustaja ning linnas toimusid ka 1920. aasta suveolümpiamängud.

Kliima

Belgias valitseb mereline kliima, mis on tingitud ookeani lähedusest. Vihmaseid päevi aastas on umbes 200. Keskmine temperatuur suvel on 16-18°C ja talvel 2-4°C.

Rahvuspühad

1. jaanuar – Uusaasta
Aprill - Ülestõusmispüha ja ülestõusmispühade esmaspäev (liikuvad kuupäevad)
1. mai – Kevadpüha, tööpüha
Taevaminemispüha (6. neljapäev peale ülestõusmispüha)


Transport

Antwerpenis on tõhus trammi- ja bussisüsteem. Kõik 12 trammiliini on märgistatud erinevate värvidega:

2 Hoboken-Linkeroever ROHELINE
3 Merksem-Zwijndrecht KOLLANE
4 Hoboken-St. Pietersvliet HELESININE
5 Wim Saerensplein – Linkerover PRUUN


Shopping

Shoppamist võib Flandersi piirkonnas nimetada lausa rahvuslikuks vabaaja veetmise võimaluseks. Peamine ning ühtlasi ka kõige pikem Antwerpeni ostutänav on Meir Straat, kus asuvad rahvusvaheliselt tuntud kaubamärke müüvad poed C&A, H&M, Mango, Mexx, Marks & Spencer, Matinique, Diesel, DKNY ning River Island. Lisaks mitmekülgsele kaubavalikule on Meir Straat ka tõeliselt ilusa arhitektuuriga tänav.


Vaatamisväärsus

Muuseumid:

  • Museum Aan De Stroom – Muuseum tähendab otsetõlkes ’muuseum jõe ääres` ning seal on välja pandud nii ajutiste kui ka püsivate näituste kollektsioonid. Muuseumi katusel võib imetleda kaunist panoraamvaadet linnale, jõele ja sadamale.
  • Etnografisch Museum – Etnograafiamuuseum, kus on välja pandud mitte-Euroopa etnilised grupid Aafrikast Aasiani ning Okeaaniast Ameerikani.
  • Diamondland – Teemandimuuseum
  • Prentenkabinet – 1555. aastal avatud muuseumis on hoiul tüpograafilised materjalid, raamatukogu, kunstiesemed ja muljetavaldav graafiline kollektsioon. Muuseum annab ülevaate raamatutrükist 15.-18. sajandil ning seal asub ka maailma vanim 1600. aastast pärinev trükipress.

Jumalaema katedraal - Üks vägevamaid vaatamisväärsusi Euroopas on ainulaadne 7-lööviline Jumalaema katedraal, mis oma 123 meetri kõrguse torniga on Belgia suurim gooti stiilis ehitis. Katedraal on koduks ka antwerpenlase Peter Paul Rubensi neljale maalile.


Mida me soovitame?

  • Antwerp Museums Card on suurepärane kombinatsioon Antwerpeni kultuuriga tutvumiseks ja kohaliku ühistranspordiga sõitmiseks. 48-tunnine pass võimaldab tasuta külastada kõiki Antwerpeni muuseume ning kirikuid; kasutada piiramatult ühistranspordi teenuseid; tutvuda soodsamalt vaatamisväärsustega ja saada eksklusiivseid pakkumisi Antwerpeni ning Belgia toodetelt nagu õlu ja šokolaad.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud