6310 110

Apuulia

Apuulia, Itaalia

Apuulia

Apuulia

Lõuna-Itaalia nn saapakontsal paiknev Apuulia on ehe ja avastamata, seni veel massiturismist puutumata piirkond Aadria ja Joonia mere vahel, mis kogub üha enam populaarsust. Nii perepuhkuseks kui ka kultuuri- ja ajaloohuvilisele leidub siin küllalt meelepäraseid tegevusi.

LippVapp
AsukohtEuroopa
RiikItaalia
AjavööndKesk-Euroopa aeg; GMT + 1h. Eesti ajast 1h taga.
Pindala301 338 km2 (koos Sardiinia ja Sitsiiliaga)
Rahvaarv60,6 miljonit (2010)
Haldusjaotus20 maakonda, mis omakorda jagunevad 110 provintsiks ja 8101 vallaks
KeeledItaalia

Ajalugu

Apuulia asutati illüürlaste poolt ning tegemist oli tähtsa maakonnaga Vana-Roomas.
Pärast Rooma langust oli Apuulia nii barbarite, lombardite kui ka bütsantslaste käes.

1861. aastal liitus Apuulia piirkond Itaaliaga. Sotsiaal- ja põllumajanduslikud reformid, mis jätkusid aeglaselt 19. sajandist alates, kiirenesid 20. sajandi keskel.

Vaatamisväärsus

Bari
Apuulia pealinnas Baris on Euroopa pikim rannapromenaad , mis jookseb kõrvuti iidsete linnamüüridega ning on eriti õhtusel ajal hingematvalt salapärane.

Alberobello
Alberobello on linnake sajandite tagusest ajast, mille taolist ei ole kusagil mujal varem nähtud. UNESCO kaitse all olev linnake koosneb trullidest ehk „valgetest mütsikestega majadest“. Lisaks silmailule trullikestes on siin ka vahvad suveniirikauplused, mis pakuvad ehtsaid itaalia maitseaineid ja üliosavat käsitööd.


Rannad

Ginosa Marina ja Taranto piirkonnas on väga laiad heleda liivaga rannad. Ostuni piirkonnas on nii laiu liivarandu kui ka väiksemaid vaheldumisi kivipaljandike ja liivaga kaetud randu. Randades on lamamistoolid ja päiksevarjud ning erinevad veespordivahendite laenutused. Hotellide randades on tavaliselt ka rannabaarid ja/või -restoranid. Hotellirandades on ette nähtud toa kohta tasuta 1 päikesevari ja 2 lamamistooli.

Mida me soovitame?

  • Kauplused on linnades avatud iga päev kell 09:30-12:30 ja 17:00-21:00. Väiksemad poed võivad arveldada ainult sularahas.

  • Kraanivesi on joomiskõlbulik.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud