6310 110

Assoori saared

Assoori saared, Portugal

Assoori saared

Assoori saared

Keset Atlandi ookeani laiuv Assoori saarestik on massiturismist veel üsna puutumata piirkond. Atlandi pärliks kutsutava saarestiku loodus on tõeliselt lopsakas, mistõttu sobib ideaalselt loodusesõpradele ning ka aktiivset tegevust nautivatele puhkajatele.

LippVapp
AsukohtEuroopa
RiikPortugal
AjavööndGMT + 0h. Erinevus Eesti ajaga -2h
Pindala92 153 km²
Rahvaarv10 501 100 (2006)
Haldusjaotus18 ringkonda ja 2 autonoomset piirkonda
Keeledportugali keel

Ajalugu

Assoorid avastati Portugali meresõitjate-maadeavastajate poolt 1427. aastal.


Kliima

Assooridel valitseb pehme subtroopiline kliima. Keskmine talvine õhutemperatuur on 13°C ja suvine 23°C. Veetemperatuur olenevalt aastaajast on 17-24°C. Ilm on muutlik, sest isegi kergele vihmasajule võib järgneda tihti kirgas päikesepaiste.

Vaatamisväärsus

Lagoa des Furnas
Saare idaosas asub maaliline Lagoa des Furnas - vulkaanikraatris asuv järv ning mäejalamil väike Furnase linn. Kuna ümbrus on vulkaaniliselt aktiivne piirkond, leidub seal mitmeid termaalveeallikaid. Furnases asuv imekaunis Terra Nostra park on tänapäeval imeline botaanikaaed. Kauni pargi keskel asub ümar termaalveebassein, mille suur rauasisaldus muudab vee tumekollaseks. Vee temperatuur on umbes 40 kraadi ning väidetavalt aitab seal suplemine parandada paljusid tervisehädasid.


Rannad

Sao Miqueli saare lõunarannikul on mitmeid tumeda liivaga rannasoppe ning looduslikke laavakivibasseine. Lähimad liivarannad (Populo ja Milicias) jäävad Ponta Delgadast umbes 4–5 km kaugusele. Ponta Delgadas on ka päikeseterrassi ja lamamistoolidega suur avalik bassein (sissepääs 2.50 EUR, lamamistool 1.60 EUR, dušš 1 EUR). Ujula on avatud kell 08:00-19:00.

Söök ja jook

Nii Ponta Delgadas kui ka mujal Sao Miguelis leidub rohkelt erineva köögi ja hinnatasemega söögikohti. Kindlasti tasuvad proovimist eeskätt Assooridele omased road. Heatasemelist Assooride kööki pakuvad mitmed restoranid Ponta Delgada vanalinnas ning sadamas Portas do Mar.

Saarel pakutakse erinevaid kalaroogi ning muid maitsvaid mereande. Assooride kööki iseloomustavad aga ka vürtsikad vorstikesed ning grillitud liharoad. Magustoiduks tasub proovida aromaatset ning väga mahlast Assooridel kasvanud ananassi.


Mida me soovitame?

  • Pangad on lahti esmaspäevast reedeni kell 08:30-15:00. Sularahaautomaadid paiknevad Ponta Delgadas enamasti pankade ja suuremate kaubanduskeskuste juures. Kuigi automaadid võivad küsida 6-kohalist PIN-koodi, siis töötavad nad ka 4-kohaliste koodidega. Sularahaautomaadid tunneb ära MB-märgi järgi (Multibanco).

  • VISA, VISA-Electron ja Mastercard kaartidega saab maksta nii lennujaamas kui ka paljudes Ponta Delgada ning väiksemate külade kauplustes ja restoranides.

  • Kraanivesi on joogikõlbulik, kuid turvalisem on alati tarbida pudelivett: agua sem gas (ilma gaasita) ja agua com gas (gaasiga).

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud