6310 110

Asuncion

Asuncion, Paraguay

Asuncion

Asuncion

Asuncion on Paraguay pealinn ja ühtlasi suurim linn. Teda kutsutakse ka Linnade emaks, sest ta on üks vanimaid linnu Lõuna Ameerikas ja kõige pikemat aega järjest asustatud olnud ala Plato jõe piirkonnas. Siit said alguse mitmed koloniaalekspeditsioonid teiste linnade avastamiseks.

LippVapp
AsukohtLõuna-Ameerika
RiikParaguay
AjavööndEesti ajaga võrreldes -7h
Pindala117 km2
Rahvaarv680 250
Keeledhispaania ja guaranii

Ajalugu

Arvatakse, et praeguse linna asukohta võis esimesena külastada Hispaania vallutaja Juan de Ayolas, olles piki Paraguay jõge teel põhjapoole, otsides teed Alto Perú ( ülem- Peruu)  kaevandustesse (tänapäeval Boliivia).

Mõni aeg hiljem saadeti Juan de Salazar y Espinosa ja Gonzalo de Mendoza, Ayolat otsima. Kuna nad teda leida ei suutnud, siis jõgemööda üles ja alla sõites peatus de Salazar lühidalt ühes lahesopis vasakul kaldal, et laeva varustada. Ta leidis pärismaalased sõbralikud olevat ja otsustas rajada sinna kindluse augustis 1537.

Tolleaegse kombe kohaselt nimetas ta kindluse sellel päeval ( 15.augustil) olnud religioosse püha järgi  Nuestra Señora de la Asunción (Meie Taevassemineku Leedi), Taevassemineku püha auks. Kindlusest sai linn tsiviiladministratsiooni loomisega 16.septembril 1541.


Kliima

Asuncioni kliima ulatub troopilise savanni kliimast niiske subtroopilise piirimaile.

Asunciónis on tavaliselt suhteliselt lühike kuivaperiood, mis ulatub juunist septembrini, keskmiste temperatuuridega päeval 23-26C, öösel 14-16C ümber  ja vihmaperiood, mis katab ülejäänud osa aastast, keskmiste temperatuuridega päeval 29-33C , öösel 20-23C ümber.

Kliimat võib iseloomustada kuuma ja niiskena enamuse aja aastast, ehk siis vihmaperioodi vältel. Selle lõpupoole muutub kliima märgatavalt jahedamaks. Kontrastiks on põuaperiood jälle meeldivalt pehme kliimaga.

 

Rahvuspühad

  • 01.jaanuar - Uusaasta
  • 01.märts - Kangelaste päev ( Kolmikliidu sõja lõpupäev)
  • 01.mai - Tööpüha
  • 15.mai - Iseseisvuspäev
  • 12.juuni - Chaco relvarahu päev
  • 15.august- Asuncioni asutamispäev
  • 29.september- Bouqeroni lahingu võidupäev
  • 08.detsember -Virgin of Caacupe,  jumaliku viljastamise päev
  • 25.detsember - Jõulupäev


Transport

Asuncióni rahvusvaheline lennujaam Silvio Pettirossi International Airport asub 16km kaugusel väikeses eeslinnas nimega Luque. Bussiga linna kulub 50-60 minutit. Taksoga ca 20 minutit.

Ühistransporti kasutatakse palju ja see toimib peamiselt bussiliinide näol, mis katavad kogu linna ja ümbritsevad magalarajoonid. Kaugliinide bussijaam asub Avenida República Argentinal ja siit pääseb bussiga kõikidesse Paraguay 17 rajooni ning ka naaberriikidesse Argentiinasse, Brasiiliasse, Boliiviasse ja Uruguaysse.

 

Shopping

Asunciónis on luksuslikke poodlemiskeskusi, kus leiab hästituntud kaubamärkide esinduskauplusi. Suurimad keskused on:

Vaatamisväärsus

Rahvuslik Kangelaste Panteon - väiksem versioon Pariisi Les Invalides kirikust, kuhu on maetud paljud rahvuskangelased.

Palacio de los López - vana Senatihoone ( uus avati 2003)

Casa de la Independencia - üks väheseid koloniaalarhitektuuri näiteid, mis linnas säilinud on, maja, kus kuulutati välja iseseisvus.


Huvitavaid fakte

Asuncion on väga nooruslik linn. 65% linnaelanikest on alla 30 aasta vanad.

Kui Moskva on elamiseks maailma kõige kallim linn, siis Asuncion on Merceri analüüsi kohaselt maailma kõige soodsam linn elamiseks.

Jalgpall on Paraguay peamine spordiala. Asuncion on kodu mõnedele kõige tähtsamatele ja traditsioonilisematele socceri meeskondadele.


Mida me teame?

Asuncion on väga nooruslik linn. 65% linnaelanikest on alla 30 aasta vanad.

Kui Moskva on elamiseks maailma kõige kallim linn, siis Asuncion on Merceri analüüsi kohaselt maailma kõige soodsam linn elamiseks.

Jalgpall on Paraguay peamine spordiala. Asuncion on kodu mõnedele kõige tähtsamatele ja traditsioonilisematele socceri meeskondadele.

Asuncioni ööelu, täis stripklubisid ja baare, keeb peamiselt kahes rajoonis: üks on südalinnas ja teine Manora ja Las Carmelitas naabruses.

95% elanikest on kirjaoskajad, mis on kõrgeim kirjaoskuse protsent Paraguays.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud