6310 110

Belek

Belek, Türgi

Belek

Belek

Türgisse laste ja perega puhkama sõites tasub teada:

Hotellides on kõik mõeldud lastega puhkuseks: alates väikestest lastetoolidest restoranides ja lõpetades kaldteedega lapsevankrite jaoks. Paljudes hotellides on veepark, mängutoad ja –väljakud, pakutakse ka lapsehoiuteenust.

Kuurortidest soovitatakse lastega peredele pigem Sidet ja Belekit, need ei ole nii tolmused ja lärmakad nagu Alanya.

Side on kaasaegne kuurort, laiade liivarandadega ja moodsate hotellidega. Kuurort ise on nagu vabaõhumuuseum, kuna igal sammul on säilinud akveduktid, vanad linnamüürid, amfiteatri varemed ja palju muud. Suveniiripoekesed, meelelahutus keskused, diskoteegid, kohvikud ja kalarestoranid, mis asuvad kohe mere ääres on oma klientide vastu alati külalislahked.
Side asub Antalya lennujaamast  u.75 km kaugusel.

Belek paikneb 30 km Anatalya lennujaamast ja 40 km selle kesklinnast. Belekisse on koondunud Türgi ranniku kõige luksuslikumad ja moodsamad hotellid. Kuurorti ümbritsevad männi- ja oliivisalud ning palmiistandused. Belekit iseloomustavad meeldiv atmosfäär, huvitav arhitektuur, muistsete aegade hõng, idamaaturgude vaim ja arheoloogia-oaasid.

Hotellidest on parem valida suuri 4-5* hotelle, suure territooriumiga. Nende hinna ja kvaliteedi suhe on parem ja tegevuste valik hotelli territooriumil laiem. Mõnedes hotellide pakutakse majutust nii peahoones kui ka bangalotes. Peahoones asuvad toad  on tavaliselt lähemal restoranidele, basseinidele ja muudele hotelli luksustele. Bangalotes asuvad toad on privaatsemad, kuid ka kaugemal üldiselt hotellis pakutavatest mugavustest.
Väikeste lastega reisides on kasulik valida hotell suhteliselt merele lähedal, kuna väike laps väsib pikast kõndimisest ja lapsekäruga ei ole kogu aeg mugav sõita.

LippVapp
AsukohtEuroopa
RiikTürgi
AjavööndIda-Euroopa aeg; GMT + 2h. Eesti ajaga sama aeg.
Pindala780 580 km²
Rahvaarv77,8 miljonit (2010)
Haldusjaotus7 regiooni, mis jagunevad 81 provintsiks
Keeledtürgi, kurdi, araabia, kreeka ja armeenia

Mida me soovitame?

  • Varustus. Alati ei pea oma lapsevankrit kaasa võtma. Paljudes 5* hotellides pakutakse ka lapsevankreid (sõltuvalt hotellist tasuta või lisatasu eest).

  • Kliima. Türki sõites peab arvestama, et juuli ja august on kõige kuumemad kuud ja seda aega beebiga reisimiseks ei soovitata. Aprilli lõpp – juuni algus oleksid kõige sobilikumad. Hea aeg Türki reisimiseks on ka septembri ja oktoobri algus, kuid mõlema kuu lõpus võib olla vihmane periood.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud