6310 110

Belgia

Belgia, Belgia

Belgia

Belgia

Belgia kui üks pisike maa mahutab endas nii suursugused suurlinnad kui ka maalilised ajaloolised maakohad, huvitavad vaatamisväärsused, rikkaliku õlle- ning eriliselt multikultuurse kõrgetasemelise toidukultuuri.

LippVapp
AsukohtEuroopa
RiikBelgia
AjavööndKesk-Euroopa aeg; GMT + 1h. Eesti ajast 1h taga.
Pindala30 528 km²
Rahvaarv10 839 905 (2010)
HaldusjaotusBelgia jaguneb kolmeks piirkonnaks, mis omakorda jagunevad 589 vallaks
Keeledmadalmaade ehk hollandi (flaami), prantsuse ja saksa
NaaberriigidPrantsusmaa, Holland, Luksemburg, Saksamaa
PiiridEuroopa piirneb põhjas Põhja-Jäämerega, läänes Atlandi ookeaniga ja lõunas Vahemerega. Piir Aasiaga kulgeb üle Vahemere, Egeuse, Marmara ja Musta mere ning kokkuleppeliselt piki Kaukasuse peaahelikku ja üle Kaspia mere. Seejärel kulgeb piir mööda Uurali jõge ja Uurali mäestiku idanõlvu kuni Kara mereni. Seega jäävad osa Venemaast ja osa Türgist Euroopasse ning tihti Euroopa riikideks nimetatud Küpros, Gruusia ja Armeenia asuvad tegelikult Aasias.
RiigikordKonstitutsiooniline monarhia / parlamentaarne demokraatia
RiigipeaKuningas Albert II
PealinnBrüssel
Rahaühikeuro (EUR)
Rahvastikflaamid (58%), valloonid (31%), sakslased (0,6%), muud (10, 7%)
Religioonidkatoliiklus (umbes 75%), evangeelne protestantism, õigeusk, islam, judaism ja anglikaani usk
Peamised majandusharudBelgia majanduse võtmesektoriteks on toiduainetööstus, biotehnoloogia, transport ja logistikatööstus, autotööstus, kosmose- ja lennundustööstus ning farmaatsiatööstus.
TolliinfoEU riikide vahel reisides sissetoodavale mittekommerts kaubale piirangut pole. NON EU riikidest sisenejatele on piirangud.

Viisainfo

Viisasid ei nõuta Euroopa Liidu maade, Islandi ja Norra kodanikelt.

Ajalugu

Belgia tuleneb sõnast Belgae, mis tähistab ühte kunagist keldi hõimu. Belgae'd olid sunnitud andma järele Rooma leegionitele 1. sajandil eKr. Piirkond, mida nüüd tuntakse Belgiana, edenes ja õitses Rooma provintsina umbes 300 aastat pärast Belgae'de kapitulatsiooni.


Kliima

Belgias valitseb pehme, mereline parassoe kliima, mis on tingitud ookeani lähedusest. Vihmaseid päevi aastas on umbes 200. Keskmine temperatuur suvel on 16-18°C ja talvel 2-4°C. Talvine temperatuur harilikult alla null kraadi ei lange, kuid on siiski üsna külm ja lumine. Parim aeg Belgia külastamiseks on maikuust septembrini.

Vaatamisväärsus

Antwerpen – Antwerpen on üks maailma tähtsamaid sadamalinnu ning teemantkaubanduse keskus. Üks vägevamaid vaatamisväärsusi Euroopas on ainulaadne 7-lööviline Jumalaema katedraal, mis oma 123 m kõrguse torniga on Belgia suurim gooti stiilis ehitis. Antwerpeni keskväljaku Grote Markti ääres asub kaunistatud viilkatusega renessanss-stiilis raekoda Stadhuis, mis ehitati 1564. aastal. Väljaku keskel asuv Brabo purskkaev on Antwerpeni tuntumaid vaatamisväärsusi. Linna huvitavamate vaatamisväärsuste hulka kuuluvad ka kuningaloss, Rubenshuis (Rubensi maja), Kuninglik kaunite kunstide muuseum, Etnograafiamuuseum, Vleeshuis (tõlkes ’lihahoone’ ehk lihunike gildi maja), Museum Aan De Stroom (tõlkes ’muuseum jõe ääres’), Sint Pauluskerk (Püha Pauluse kirik), Fotomuuseum, Teemandimuuseum ja Schelde jõgi.


Huvitavaid fakte

  • Belgias on ruutkilomeetri kohta rohkem losse kui kuskil mujal maailmas. 
  • Belgia toodab 172,000 tonni šokolaadi aastas rohkem kui 2000 šokolaadipoega üle kogu riigi.
  • Belgia õlu ei ole ainuüksi vahutav karastusjook – õlle joomist peetakse omaette kultuuriks. Belgia õllesorte on üle 450 ning paljudele õlledele on kujundatud isiklikud õlleklaasid, milledes vaid seda konkreetset õlut tohib serveerida.

Söök ja jook

Belglaste jaoks on hea toit tähtis ja standardid on üldiselt väga kõrged. Paljud esmaklassilised toidupoed, aedviljamüüjad, lihakarnid, kalakaupmehed, pagarid ja kondiitriärid, kaasa arvatud Belgia tuntud šokolaadimeistrid, on rahva seas suure au sees kõrvuti tippkokkade ja -restoranidega.


Mida me soovitame?

  • Kõik maksud ja tasud sisalduvad juba hotellitoa hinnas ning reklaamitud hind on lõplik. Lisanduda võib aga veel autoparkimise tasu. Mõned hotellid pakuvad tasuta parkimist, teised küsivad kuni 20 EUR ööpäeva eest.

  • Belgias on hindadele tsiteeritud „kõik hinnas“, mistõttu täiendavat jootraha ei ole vajalik anda.

Mida me teame?

  • Belgias on ruutkilomeetri kohta rohkem losse kui kuskil mujal maailmas. 
  • Belgia toodab 172,000 tonni šokolaadi aastas rohkem kui 2000 šokolaadipoega üle kogu riigi.
  • Belgia õlu ei ole ainuüksi vahutav karastusjook – õlle joomist peetakse omaette kultuuriks. Belgia õllesorte on üle 450 ning paljudele õlledele on kujundatud isiklikud õlleklaasid, milledes vaid seda konkreetset õlut tohib serveerida.
Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud