6310 110

Costa Del Sol

Costa Del Sol, Hispaania

Costa Del Sol

Costa Del Sol

Costa del Sol - Päikese rannik - on rannapuhkuse regioon Hispaania lõuna osas, Andaluusia autonoomses piirkonnas, mis koosneb rannikuäärsetest linnadest ja kogukondadest piki Malaga provintsi Vahemereäärset rannikut.

Eelnevatel aegadel  asus selles regioonis vaid rida väikesi vaikseid kalurikülasid, kuid 20.sajandi teisel poolel on piirkond täielikult muutunud ja sellest on saanud rahvusvaheliselt tuntud turismipiirkond.

Costa del Soli piirkonda kuuluvad:  Málaga ja väiksemad linnad Torremolinos, Benalmádena, Fuengirola, Mijas,Marbella, San Pedro de Alcántara, Estepona, Manilva, Vélez-Málaga, Rincon de la Victoria, Nerja,Torrox ja Casares.

LippVapp
AsukohtEuroopa
RiikHispaania
AjavööndKesk-Euroopa aeg; GMT + 1h. Erinevus Eesti ajaga +1h
Pindala506 013 km2
Rahvaarv46 miljonit (2010)
Haldusjaotus17 autonoomset piirkonda, mis jagunevad 50 provintsiks ja 2 autonoomset linna (Ceuta ja Melilla)
KeeledCastellano ehk Hispaania keel, lisaks räägitakse teatud piirkondades katalaani, galeegi, baski jm keeli.

Ajalugu

Asustus selles piirkonnas ulatub tagasi Pronksiaega ja seda on vallutanud ja valitsenud paljude kultuuride esindajad: foiniiklased, kartaagolased, roomlased, vandaalid, visigoodid ja moorid.

Ajalooliselt elati kalurikülades ja valgetes külades, pisut rannikult sisemaa poole. 1950-ndatel aastatel avastati see regioon ja asuti arendama rahvusvahelise turismi nõudmistele vastavaks ning tänaseks on ta populaarne mitte ainult randade vaid ka kohaliku kultuuri ja linnade tõttu.

Costa del Soli turismi areng sai alguse inglasest George Langworthyst, kes koos abikaasaga asus 19.sajandi lõpul elama Torremolinosesse ja avas 20.sajandi algul Santa Clara Castle's, kus nad elasid, majutuse välismaalastele, küsides hinnaks 1 peeso öö eest.


Torremolinos

Torremolinos - väike linn, 65 000 elanikuga. Asub Malaga naabruses. Esimene kuurort Costa del Solis. Ajalooliselt oli vaene kaluriküla enne kuni 1950ndatel aastatel algas turismipiirkonna väljaarendamine. Tänaseks on eriti briti turistide lemmikpaik.

Arheoloogilised leiud tõestavad, et see ala oli asustatud juba Neoliitikumis ( nooremal kiviajal). Egiptuse-kreeka geograafi Ptolemaiose järgi asutasid siin koloonia nimega Saduce foiniiklased, aga linna asutajad olid kõige tõenäolisemalt roomlased.

Torremolinos on Malaga, Costa del Soli regiooni pealinna, eeslinn ja siin pole eriti välja kujunenud ajaloolisi vaatamisväärsusi, küll aga pakub ta ühte kõige täiuslikumalt välja arendatud kompleksi puhkamiseks: spordivõimalused, kaunid rannapromenaadid, kvaliteetselt varustatud rannad, mis on hoidnud seda kanti aastaid populaarseimate seas.

Benalmadena

Benalmadena on väike linn, 55 000 elanikku. Asub 12km Malagast, Torremolinose ja Fuengirola vahel. Ajalooliselt on see ala olnud asustatud juba Pronksiajal. Linnas on 3 piirkonda:

  • Benalmadena Pueblo- algse asustuse ala, tüüpiline Andaluusia küla,
  • Benalmadena Costa- rannarajoon diskoteekide, hotellide, randade, ostukeskuste ja suure jahisadamaga. Siin asub SeaLife akvaarium, Selwo Marina- uut tüüpi merepark, kus näeb mereasukaid delfiinidest pingviinideni, on laste mänguala, liumäed, ronimisseinad ja mitmed söögikohad.
  • Arroyo de la Miel - algselt eraldi küla eelmise kahe rajooni vahel. Tänapäeval peamiselt elamu- ja ärirajoon. Siin asub Tivoli World lõbustuspark, köisraudtee, millega saab tõusta Calamorro mäele ja nautida kauneid vaateid Sierra Nevada, Gibraltari ja Marocco suunas, Costa del Soli ainus liuväli koos siseujulaga.

Fuengirola

Fuengirola linn asub Costa del Soli läänetipus, 27km Malagast. Ajaloo vältel kandnud ka nimesid Suel ja seejärel Suhayl. Tänapäeval on see suur linn, 71 000 elanikuga ja suur kuurort, kus on enam kui 8km pikkuselt randu. Subtroopiline vahemereline kliima pakub aastas keskmist temperatuuri 18C  juures ja suve keskmine temperatuur on 30C. Kuurortpiirkonnana algas areng 1960ndatel aastatel.

Fuengirola on üsna tugevalt linnastunud piirkond, kus kõrghooned ulatuvad rannapiirkonna servale. Siin on palju restorane, klubisid, diskoteeke, baare, sportimisvõimalusi ja muidugi suurepärane, pikk rannapromenaad.

Tuntumad vaatamisväärsused on Fuengirola Biopark ehk siis uuenduse läbi teinud loomaaed, mis nüüd on saanud troopiliseks metsaks ja spetsialiseerunud väljasurevate liikide kasvatamisele. Juulis-augustis on loomaaed avatud kuni kella 01.00, et saaks paremini vaadelda ka öise eluviisiga loomi.

Suhayli või Sohaili kindlus-loss, mis renoveeriti täielikult 2000.aastaks ja on nüüd kontsertide paik. 2002.aastal lõpetati ka maastikukujundustööd ja Sohailist sai üks enimkülastatud paikadest Fuengirolas.

Mida me soovitame?

  • Torremolinos, Benalmadena, Fuengirola. Vilka elu ja paljude tegevusvõimalustega kuurordid, mis sobivad ka peredele, kuna seal on lastele mitmeid teema-, lõbustus- ja veeparke.

  • Transport. Costa del Soli ranniku puhkusekuurortide avastamiseks lennatakse pealinna Malagasse ja sealt liigutakse edasi valitud kuurortlinnadesse.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud