6310 110

Dominikaani Vabariik

Dominikaani Vabariik, Dominikaani Vabariik

Dominikaani Vabariik

Dominikaani Vabariik

Dominikaani Vabariik on rikkaliku looduse, omanäolise latiino kultuuri, iidse ajaloo ja imetlusväärse arhitektuuriga eksootiline maa. Lumivalged mererannad, troopilised metsad, maalilised mäed ja merengue sütitavad rütmid teevad puhkuse Dominikaani Vabariigis unustamatuks.

AsukohtKesk-Ameerika
RiikDominikaani Vabariik
AjavööndAtlandi aeg; GMT – 4h. Erinevus Eesti ajaga 6 tundi.
Pindala48 730 km2
Rahvaarv9 507 133 (2008/07)
Keeledhispaania keel
NaaberriigidKuuba, Jamaika ja Puerto Rico
PiiridHaiti
Riigikordvabariik
Riigipeapresident Leonel Fernández Reyna
PealinnSanto Domingo
Rahaühikpeeso (DOP)
Rahvastik75% mulatid, ülejäänud 25% valged ja mustad
Religioonid68.9% rooma katoliku, 18.2% evangeeli, lisaks protestandid ja juudid
Peamised majandusharudturism
VaktsineerimineA-hepatiidi vastu

Viisainfo

Eesti passi ning punase vene passi (elamis- ja tööluba Eestis) omanik saab siseneda Dominikaani Vabariiki turistikaardiga, mida saab taotleda piiril maksimaalselt kuni 30 päevaks.

Ajalugu

Dominikaani Vabariigi territoorium on olnud vaheldumisi Hispaania, Prantsusmaa, Haiti ja jälle Hispaania ning USA võimu all. Vahepeal on taotletud iseseisvust ja omavalitsust.

Dominikaani Vabariik iseseisvus 27. veebruaril 1844.


Kliima

Dominikaani Vabariigis on niiske subtroopiline kliima. Aasta keskmine õhutemperatuur on +25 -+33°C. Suve keskmine temperatuur on +27°C, talvel +24°C, kõige kuumemal perioodil augustist septembrini aga +33°C. Aasta kõige kuumem kuu on august. Parim aeg puhkamiseks on detsembrist maini.

Vaatamisväärsus

Puerto Plata - ehk Hõbedasadamas paiknev San Felipe kindlus ehitati 16. sajandil kaitseks piraatide rünnakute eest.

Isabel de Torres – Isabel de Torrese mäele saab sõita mööda Kariibide ainsat köisraudteed. Umbes 800 m kõrguselt mäelt avaneb imeline vaade Puerto Plata linnale.


Söök ja jook

Tüüpiline kreooli köök on kombinatsioon kohalikust toorainest ning Euroopa, Aafrika ja Kariibi mere piirkonna toiduvalmistamise traditsioonidest. Toiduvalmistamisel kasutatakse palju riisi, ube, kana- jm liha ning eksootilisi puuvilju. Toidu kõrvale juuakse peamiselt vett, karastusjooke, õlut või mahla.

Veini Dominikaanidel ei toodeta. Restoranides pakutakse importveine, mis on üsna kallid. Tuntuim kohalik õllemark on Presidente, samuti toodetakse Qisqueya ja Bohemia nimelist õlut. Rumm on aga kahtlemata Kariibi mere saarte rahvusjook.


Mida me soovitame?

  • Soovitav on juua pudelivett ning süüa hästiküpsetatud liha- ja kalatoite. Juurviljad peaks olema küpsetatud ja puuviljad kooritud.

  • Tavaliselt on arvele lisatud 10%, aga hea teeninduse eest võib lisa anda.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud