6310 110

Dubai kõrbesafari

Dubai kõrbesafari, Araabia Ühendemiraadid

Dubai kõrbesafari

Dubai kõrbesafari

Dubai asub otse keset araabia kõrbe ja seepärast on üks Dubaiga lahutamatult kooskäivaid elamusi kõrbesafari. Pealelõunal suundub neljarattaveoliste maasturite kolonn kõrbesse, rauaoksiidist punaseks värvunud liivadüünide vahele ja ees ootab seinast seina tunnetega pikitud kõrbeelamus.

Kihutamine kõrgete liivadüünide nõlvu mööda püstloodis üles ja alla, looklev serpentiinimine düünide harjadel paneb adrenaliini vohama, südames seguneb ülim hirm samaväärse vaimustusega. Järgneb puhkepaus ja imeline kõrbe päikeseloojangu värvidemäng toob vaatajale hoopis teistsuguse, heldimusega segatud emotsiooni, istudes düüni harjal, jalad pahkluuni ruskelt punases liivas. Nii kaugele, kui silm ulatub, laiumas ainult liivamäed, ei midagi muud...

Peale loojangut saabutakse kõrbe beduiinikülla, kus ootab barbecue õhtusöök ja shisha ( araabia vesipiip). Soovijad võivad lasta maalida omale henna tätoveeringumustri või sisustada aega kaamelisõiduga. Peale õhtusööki järgneb kõhutantsijate etendus.

Seinast seina kihutavatest tunnetest hoolimata - safari on turvaline. Juhid on kogenud ja eriväljaõppe läbinud kõrbes sõitmiseks. Autod on seest varustatud turvaraami ja -vöödega. Kõrbes sõidetakse pooleni tühjaks lastud kummidega, et suurendada pinnasega kokkupuudet ja alati suuremas kolonnis, et mitte lõputul liivaväljal suunataju kaotada. Nii sõitjad kui autod on safari ajal kindlustusega kaetud.

LippVapp
AsukohtAasia
RiikAraabia Ühendemiraadid
AjavööndGMT + 4h. Erinevus Eesti ajaga +2h, märtsist oktoobrini +1h, kuna AÜE’s pole suveaega
Pindala83 600km2
Rahvaarv8,264,070 (2010)
Haldusjaotus7 emiraati ( Abu Dhabi, Dubai, Ras Al Khaimah, Umm Al Quwain, Ajman, Sharjah, Fujairah )
Keeledametlik keel araabia, inglise keelt laialt kasutusel

Piletiinfo

Safari võib ette tellida oma reisikorraldaja abiga, aga sinna on lihtne sattuda ka kohapeal olles, hotelli abi kasutades. Paljud hotellid teevad koostööd safari korraldajatega ja registreeritud osalejatele tullakse tavaliselt hotelli järele. Valida on erinevate safari pakettide vahel: hommikune, õhtune või ööbimisega safari.

Hinnad varieeruvad olenevalt korraldajast ja paketi sisust USD40-60 vahel inimese kohta.

Mida me soovitame?

  • Alla 3a lapsi safarile ei lubata. Samuti soovitatakse mitte minna lapseootel naistel ja kõrges vanuses inimestel.

  • Varustus. Kindlasti võtke kaasa kaamera. Vaated on imelised. Ei tasu kaasa võtta kalleid kelli või juveele ja mobiiltelefoni, kõrbekülas pole levi.

  • Riietus. Soovitavalt mugav ja sportlik. Õhtuse jaheduse kaitseks on kasulik kaasa võtta varrukatega jakk.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud