6310 110

Eilat

Eilat, Aasia

Eilat

Eilat

Iisraeli lõunatipus, Aqaba lahe rannikul saavad mõnusalt puhata nii aktiivse kui ka rannapuhkuse nautijad. Iidses sadamalinnas paikneb mitmekesiste võimalustega kuurortlinn, mis pakub igaühe maitsele meelepärast tegevust. Siin on heatasemelised rannad, võimalused veespordi harrastamiseks ning vilgas ööelu.

LippVapp
AsukohtAasia
AjavööndIda-Euroopa aeg; GMT + 2h. Eesti ajaga sama aeg.
Pindala21 500 km²
Rahvaarv7 282 000 (2008)
Keeledheebrea ja araabia keel

Ajalugu

Eilatit mainitakse esimest korda Heebrea Piiblis.

Kui Iisraeli lapsed Moosese juhtimisel Egiptuse orjaikkest Tõotatud Maale teele asusid, siis kõndisid nad kõrbes tõenäoliselt Eilati lähedal.

Shopping

Eilatis on mitmeid ostukeskusi, nt keskuses asuv Mall HaYam, ning kinga- ja rõivakauplusi. Enamik kauplusi on avatud pühapäevast neljapäevani kell 10:00-21:00. Reedeti suletakse kauplused umbes kell 17:00, osa kauplusi avatakse laupäeva õhtul peale päikeseloojangut.


Vaatamisväärsus

Delfiiniriff - Dolphin Reef on väike ja Eilati varjulisim rannaala keskusest umbes 4 km kaugusel. Delfiinide vaatlemiseks on mere ääres spetsiaalsed vaiadele ehitatud platvormid. Võimalik on lõõgastuda kolmes kesk troopilist aeda paiknevas soojendusega basseinis - üks mageda, teine mereveega ning kolmas ülisoolase veega. Snorgeldamine ja sukeldumine koos delfiinidega on võimalik ettetellimisel ja lisatasu eest.


Rannad

Eilatis on kaks heatasemelist randa: linna põhjaosas keskuse lähedal paiknev North Beach ning looduskaitse all olev Coral Beach, mis asub keskusest 6 km lõunas. Mõlemas rannas on olemas kõik vajalikud rannateenused - dušid, wc-d, kohvikud ja restoranid. Riietuskabiine ei ole. North Beachil läheb merevesi aeglaselt sügavaks, Coral Beachil aga järsemalt. Vette minnes soovitatakse Coral Beachil kasutada ujumissusse või- lestasid, sest osa koralle paikneb üsna veepiiri lähedal.


Söök ja jook

Iisraeli toidukultuur on kujunenud Lähis-Ida köögi segunemisel paljude erinevate rahvaste köökidega, sest maailma eri paigust siia ümberasunud juudid on kaasa toonud oma toitumistavad. Lisaks on Iisraeli köögi eripäraks juudi kultuurile omase koššer-reeglistiku järgimine.


Mida me soovitame?

  • Ööelu on koondunud North Beachi hotellirajooni ning rannatänavale. Valikus on õhtuveetmiskohti muusikabaaridest ja restoranidest kuni diskoteekideni.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud