6310 110

Ekvatoriaal-Guinea

Ekvatoriaal-Guinea, Ekvatoriaal-Guinea

Ekvatoriaal-Guinea

Ekvatoriaal-Guinea

See on riik, millest enamus inimesi pole kuulnudki. Samas oleks huvitav näha maad, kus on Aafrika kiireim majandusareng, kuid isegi Aafrika mõistes kõrge korruptsioonitase. Lisaks kaunitele liivarandadele võib  seal näha ka maailma suurimaid ahve ja maailma väikseimaid inimesi.

AsukohtAafrika
RiikEkvatoriaal-Guinea
AjavööndGMT + 1h. Erinevus Eesti ajaga -1h, märts-oktoober -2h
Pindala28 051 km²
Rahvaarv504 000 (2006)
Haldusjaotus7 provintsi
Keeledhispaania ja prantsuse keel
NaaberriigidKamerun, Gabon
Riigikordpresidentaalne vabariik
Riigipeapresident
PealinnMalabo (161 400 el.)
RahaühikCFA frank (XAF)
RahvastikMandrialal Mbinis on peamine etniline rühm fangid, kes moodustavad 85% riigi rahvastikust. Rannikul ja rannikulähedastel saartel elab väiksemaid rahvusrühmi. Biokol elavad põhiliselt bubid. Nii fangid kui ka bubid kõnelevad peamiselt bantu keeli. Annoboni põliselanikud on orjade järeltulijad ja räägivad portugali keelt. Eurooplasi (peamiselt hispaanlasi) on alla 1000 inimese.
Religioonidsuurem osa on kristlased (peamiselt katoliiklased) ning osa järgib hõimuusundeid
Peamised majandusharudnafta- ja gaasitööstus, väärispuidu raie ning tuunikala ja krevettide püük. Kasvatatakse kakao- ja kohvipuud, maniokki, bataati, banaane, kookospalmi, õlipalmi ja suhkruroogu. Karjapidamist takistab tsetsekärbes

Viisainfo

Eesti kodanikule on vajalik viisa, mida on võimalik taotleda Ekvatoriaal-Guinea saatkonnast Londonis.

Ajalugu

Ekvatoriaal-Guinea mandriosa (Mbini) esimesed asukad olid arvatavasti pügmeed, keda nüüd veel on üksnes riigi põhjaosas; hiljem asustasid saared ja mandriosa bantud. 

1471 Bioko saarele jõudsid portugallased Fernao do Po juhtimisel


Kliima

Kliima on ekvatoriaalne ja edelamussoonide tõttu väga niiske. Keskmine temperatuur on 24-28°C ning sajab üle 2000 mm/a (kuni 9000 mm/a). Paljude aastate keskmised temperatuurid: http://www.weatherbase.com Ilmaennustus lähemaks perioodiks: http://www.wunderground.com 

Vaatamisväärsus

Monte Alen  –  rahvuspark, kus võib näha gorillasid 

Malabo – Hispaania koloniaalarhitektuur ja värvikas turg

Pico Malabo – vulkaan, mille ümbruses on matkarajad

Huvitavaid fakte

Pärast nafta- ja gaasivarude avastamist ja kasutuselevõtmist hakkas Ekvatoriaal-Guinea majandus kiiresti arenema. Aastatel 2004-2006 oli riik sisemajanduse kogutoodangu poolest (elaniku kohta) maailmas kolmandal kohal. Aastal 2011 oli Ekvatoriaal-Guinea SKT kasvu poolest maailmas 22. kohal ning Eesti 23. kohal (CIA World Factbook). 

Loodus

Ekvatoriaal-Guinea hõlmab mandriosa Mbini, rannikulähedased saared Corisco (Mandyi), Elobey Grande ja Elobey Chico ning Bioko ja Annoboni (Pagalu) saare. Mbini ala on valdavalt 600-900 m kõrgune mägismaa, Kristallmägedes ulatub kõrgus üle 1000 m (kõrgeim tipp Mitra, 1200 m).


Mida me soovitame?

  • Raha. Pangad on tavaliselt avatud tööpäevadel umbes 08-12. Pangaautomaadid puuduvad ja krediitkaartide kasutamine pole võimalik.

  • Pildistamine. Valitsusasutuste, sõjaväeobjektide, politseinike, lennujaamade jne. pildistamine võib tekitada tõsiseid probleeme.

  • Toll. Maksuvabalt võib riiki viia: - 200 sigaretti või 50 sigarit - 1 liiter kanget alkoholi ja 1 liiter veini

  • Elekter. Elektripistikud on erinevad meil kasutusel olevatest ning kasulik on kaasa võtta sobiv üleminekuühendus. Täpsem info: http://www.kropla.com/electric2.htm

Mida me teame?

Pärast nafta- ja gaasivarude avastamist ja kasutuselevõtmist hakkas Ekvatoriaal-Guinea majandus kiiresti arenema. Aastatel 2004-2006 oli riik sisemajanduse kogutoodangu poolest (elaniku kohta) maailmas kolmandal kohal. Aastal 2011 oli Ekvatoriaal-Guinea SKT kasvu poolest maailmas 22. kohal ning Eesti 23. kohal (CIA World Factbook). 

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud