6310 110

Goa

Goa, India

Goa

Goa

Goa on väike osariik Lääne-Indias, India ookeani kallastel. Siin ootavad sajanditepikkune ajalugu, kilomeetrite pikkused liivarannad, sätendav merevesi ning vürtsikas toidukultuur. Rahulikus Lõuna-Goas leiad silmipimestavalt kauni liivaranna, elavaloomulises Põhja-Goas aga lisaks ilusatele rannaribadele head ostu- ja õhtuveetmisvõimalused.

LippVapp
AsukohtAasia
RiikIndia
AjavööndGMT + 5,5h. Erinevus Eesti ajaga +3,5h, märtsist oktoobrini +2,5h
Pindala3 287 263 km2
Rahvaarv1 156 897 766 (2009)

Ajalugu

India läänerannikul asetseva Goa alad vallutati 16. sajandi alguses portugallaste poolt. Territoorium vabastas 1961. aastal enne jõule India armee.

Goa oli aastatel 1510–1961 Portugali asumaa. India osariigiks sai Goa 1987. aastal.

Kliima

Kesktalvine Lõuna-India kliima on soe ja niiske. Kõige soojemad kuud aastas on detsembrist kuni märtsikuuni, mil keskmine kõrgeim temperatuur võib küündida kuni 30-32 soojakraadini.

Vaatamisväärsus

Hindu templid - Hinduismi seisukohalt tähtsaim Goa piirkond on Ponda ümbrus. Erinevatele jumalatele pühendatud templid on: Shiva tempel Shri Manguesh, Vishnu tempel Shri Mahalsa ning Durga tempel Shantadurga.


Rannad

Põhja-Goa rannad

Põhja-Goas on ilusa liivaga rannaribasid, neist Vagator on üks kaunimaid Goa valgeid liivarandu, kuhu pääseb mööda järsku kaljust kallakut. Kaunid rannad on Candolim ja Sinquerim. Neist põhja poole jääb Baga rand, mis on Calangute ranna pikendus.

Goa põhjaosas leidub ka rahulikumaid randu - näiteks Bambolim. See väike ja puhas rand on masside poolt veel avastamata.


Söök ja jook

Goas pakutakse hõrgutisi nii kohalikust kui ka muudest India piirkondadest, samuti on võimalik proovida rahvusvahelisi toite. Kohalikus köögis kasutatakse palju ookeanikala ja muid mereande. Kuna paljud hindud ei söö liha, on taimetoitude valik siin väga mitmekesine. Populaarne taimetoit on thali-riis koos leiva, salati ja kastmega.


Viisainfo

Alates 13. juunist 2012 on võimalik viisat taotleda Tallinnast India saatkonna viisaesinduskeskusest. Viisakeskus asub Raekoja plats 13, avatud esmaspäevast reedeni kell 10-14. Infot võib küsida telefonil +372 631 3663 või e-postil: estonia@igcsvisa.fi.

Mida me soovitame?

  • Goasse reisimiseks on vajalik India viisa, mis vormistatakse Helsingi India saatkonnas.

  • Restoranides on kombeks jätta umbes 10% ulatuses jootraha. Väikest meelehead ootavad ka hotelli pakikandjad, toateenijad ning ekskursioonide ajal bussijuhid. Lennujaamas pakikandja teenuseid kasutades tuleks maksta kuni 50 ruupiat.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud