6310 110

Gran Canaria

Gran Canaria, Hispaania

Gran Canaria

Gran Canaria

Gran Canaria saarel on silmapaistvalt vaheldusrikas ja kaunis loodus, olles Kanaari saarte seas üks kõige mitmekesisemaid puhkamisvõimalusi pakkuv saar. Siin on suur valik sportimisvõimalusi, heatasemelised golfiväljakud, lai valik teemaparke, ööklubid ja erinevad restoranid. Sobivaima puhkuseviisi leiab siit endale igaüks.

LippVapp
AsukohtEuroopa
RiikHispaania
AjavööndKesk-Euroopa aeg; GMT + 1h. Erinevus Eesti ajaga +1h
Pindala506 013 km2
Rahvaarv46 miljonit (2010)
Haldusjaotus17 autonoomset piirkonda, mis jagunevad 50 provintsiks ja 2 autonoomset linna (Ceuta ja Melilla)
KeeledCastellano ehk Hispaania keel, lisaks räägitakse teatud piirkondades katalaani, galeegi, baski jm keeli.

Ajalugu

Kanaari saarte nimi on tulnud 2000 aastat tagasi siin elanud metsikute koerte järgi - canis (lad.k.).

Saared tekkisid vulkaanipursete tagajärjel. Juba vanades Kreeka ja Rooma ürikutes räägitakse Kanaaridest kui õnnelikest saartest – seda eelkõige kauni looduse pärast. Platon arvas, et Kanaarid on merepõhja vajunud Atlantise vee peale jäänud osa ning see arvamus püsis sajandeid. Kanaare on peetud ka müütiliseks Eedeni aiaks.


Kliima

Gran Canarial on aastaringne pehme kliima. Saare lõunaosa on soojem ja kuivem, mistõttu on kuurordid koondunud sinna. Aasta keskmine kõrgeim temperatuur on 25 kraadi ja madalaim 17 kraadi.

Vaatamisväärsus

Palmitos Park - Üks populaarsemaid vaatamisväärsusi Gran Canarial asub 9 km kaugusel Maspalomasest. Seal on loendamatul hulgal kaktuseid, rohkem kui tuhat palmi ning enam kui 200 liiki eksootilisi linde. Palmitoses on ka akvaarium, liblika- ja orhideemaja. Huvitavat vaatemängu pakuvad dresseeritud papagoid, kelle showsid korraldatakse mitu korda päevas.


Kuurordid

Maspalomas
Maspalomas on vaiksem ja hubasem kuurort, kus on suur valik stiilseid 4*-5* hotelle ja heatasemelisi bangalokomplekse. Mitut liiki ja erineva hinnaklassiga restorane, kohvikuid ning elava muusikaga baare asetseb rannapromenaadil ja selle läheduses.


Söök ja jook

Kanaaridele iseloomulik kokakunst sai alguse 15. sajandil pärast hispaanlaste vallutust. Kohalikus köögis on segunenud traditsioonilised hispaania retseptid aafrika ja ladina-ameerika kokakunstiga. Toitude valik on väga kirev, sisaldades nii kala kui ka puu- ja juurvilju.


Mida me soovitame?

  • Hotellis on soovitav jätta väärisesemed, dokumendid ja raha seifi. Samuti ei soovita jätta valveta oma isiklikke asju ja kotte baarides, restoranides, rannas ning rendiautodes.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud