6310 110

Halkidiki

Halkidiki, Kreeka

Halkidiki

Halkidiki

Halkidiki asub Egeuse mere ääres ja kuulub Kreeka suurimale haldusüksusele Makedooniale. See poolsaar on üks kaunimatest ja ökoloogiliselt puhtamatest paikadest Kreekas. 2005. aastal said 34 Halkidiki poolsaare suplusranda vee puhtuse, puhkajate turvalisuse ja suplusranna infrastruktuuri väljaarendamise eest sinise lipu sertifikaadi.

Vaata edasi
LippVapp
AsukohtEuroopa
RiikKreeka
AjavööndIda-Euroopa aeg; GMT + 2h. Eesti ajaga sama aeg.
Pindala131 957 km²
Rahvaarv11 305 118 (2010)
HaldusjaotusHalduslikult jaguneb Kreeka 3 piirkonnaks ja need omakorda 51 maakonnaks.
Keeledkreeka keel

Ajalugu

Halkidiki poolsaarele tulid esimesed asukad umbes 700 000 aastat tagasi. Hilise kiviaja külad asusid Halkidiki poolsaare lääne- ja keskosas ning mitmed linnakesed õitsesid, neist „Olynthos“ oli kõige populaarsem.


Kuurordid

Kassandra kuurordid:

Haniot
Haniot on väike rannakuurort Kassandra poolsaarel. Haniotis on küllaldaselt võimalusi hästi süüa ja meelt lahutada ning pea igal sammul leiab suurepäraseid suveniirilette. Ka hotelle leidub siin igale maitsele.


Vaatamisväärsused

Athos
Athose poolsaar on ligikaudu 40 km pikkune ja 8–18 km laiune. Poolsaar on kuulus Athose mäe poolest, mille jalamil elavad üksnes mungad ja erakud. Tänapäeval on siin 20 suurt ja 12 väikest kloostrit. See koht sai munkade lemmikpaigaks peaaegu samaaegselt kristluse tulekuga, 963. aastast aga kuulub territoorium ametlikult jumalasulastele. Naisi ei lasta mäe ligidale alates 1060. aastast, mil keiser Constantinus taolise keelu kehtestas. Mehi ja poisslapsi lastakse tänase päevani pühameeste mäele üksnes erilubadega. Vaatamata sagedastele vallutustele ja tulekahjudele on see paik säilitanud oma keskaegse miljöö: siin puuduvad tänaseni elekter ja transpordivahendid ning teed on vanad ja kitsad, see-eest on Athosel aga hindamatud aarded bütsantslike kirikute, ikoone ja liturgiarekvisiite täis pühakodade ning väärtuslike käsikirjadega raamatukogude näol.


Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud