6310 110

Hea teada

Broneeringu detailid: CheckMyTrip.com

Kui Sul on rahvusvahelises broneerimissüsteemis Amadeus tehtud lennu-, hotelli- või autorendi broneering, siis oma nime ja broneeringunumbrit sisestades saad vaadata ja välja trükkida broneeringu detailse info, sealhulgas ka sihtkoha ilmateate, lennujaama transfeeride info, linna metrookaardi jne siit.

 

Vaktsineerimine

  • Enne kaugele reisile asumist tutvu Tervisekaitseinspektsiooni vaktsineerimissoovitustega
  • Kui tõsine haigus on hepatiit?
  • Operatiivset informatsiooni epidemioloogilisest olukorrast (puhangud, kehtestatud piirangud ja soovitatavad ennetusmeetmed) leiad Tervisekaitseinspektsiooni poolt koostatud tabelis “Nakkushaiguste riskipiirkonnad maailmas”
  • Meditsiiniasutused Eestis, kus saab enne reisi vajalikku nõustamist ja vaktsineerimist.

 

Tollieeskirjad

Reisijaga kaasas olevatele kaupadele kehtestatud koguselised ja väärtuselised piirangud olenevad sellest, kas kaup tuuakse Eestisse teisest Euroopa Liidu liikmesriigist või Euroopa Liidu välisest (ehk kolmandast) riigist. Põhjaliku info selle kohta leiad Maksu- ja Tolliameti veebilehelt.

 

Reisidokument

Eesti kodaniku ja Euroopa Liidu kodaniku piiriületuseks kehtib Euroopa Liidu piires ID-kaart, väljapoole Euroopa Liitu reisides pass. Elamisloa või elamisõiguse alusel Eestis elavatel kolmandate riikide kodanikel peab olema piiriületuseks pass olenemata sellest, kas ta soovib reisida Euroopa Liidu piires või kolmandasse riiki.

Kui Eesti kodanik (elamisloa- või õiguse alusel Eestis elav välismaalane) kaotab reisidokumendi välismaal olles, siis väljastavad saatkonnad tagasipöördumise tunnistuse (tagasipöördumise loa). Tagasipöördumise tunnistusega (tagasipöördumise loaga) lubatakse eestlasel (Eestis elavatel välismaalasel) Eestisse tagasi tulla. Eestisse sisenemisel võtavad piirivalveametnikud tunnistuse piiripunktis ära.

Kuigi alla 15-aastasel lapsel ei ole dokumendikohustust, vajab ta reisimiseks reisidokumenti – passi. Lapsele võidakse välja anda Eesti kodaniku pass kehtivusajaga kuni 5 aastat.

 

Viisainfo

Erinevate riikide kodanikel võivad olla erinevad nõuded viisadele ja reisidokumentidele. Esmase info selle kohta annab Go Traveli reisikonsultant. Täpsemat infot jagavad saatkonnad, Välisministeerium, Kodakondsus- ja Migratsiooniamet.

Tutvu Välisministeeriumi viisainfoga siin.