6310 110

Hurghada

Hurghada, Egiptus

Hurghada

Hurghada

Hurghada on üks tähtsamaid turismikeskusi Punase mere kaldal. Punase mere veealust maailma peetakse üheks kaunimaks ja värvikamaks maailmas, mistõttu saab siin järele proovida kõik veespordiliigid: snorgeldamise, sukeldumise, purjetamise ja isegi lainelauaga sõitmise.

LippVapp
AsukohtAafrika
RiikEgiptus
AjavööndKesk-Aafrika aeg; GMT + 2h. Eesti ajaga sama aeg.
Rahvaarv40 000
Haldusjaotus3 piirkonda
Keeledaraabia keel

Ajalugu

Aastatel 1900-1920 oli Hurghada Saudi-Araabia kalameeste peatumiskohaks. Hurghada nimi tulenebki samas kohas kasvanud suurest kõrbepuu nimest Gharkad, mistõttu panid Araabia kalamehed Hurghadale nimeks Al-Gharkad. Hiljem tunti piirkonda Al-Ghardaka nime all. 1908. aastal koosnes Hurghada vaid kuuest lihtsast hütist, mis ehitati kaamelivillast ja juustest. Sel ajal müüdi egiptlastele kuivanud kalasid, kes tulid kaameli karavanidega Ülem-Egiptusest.


Kliima

Hurghadas on subtroopiline kõrbekliima mõõdukas-soojade talvede ja kuumade kuni väga kuumade suvedega. Temperatuurid detsembrist kuni veebruarini on mõõdukalt soojad ning novembris ja märtsist aprillini mõnusalt soojad. Maikuus ja oktoobris on kuumad ilmad, aga juunist septembrini esinevad väga kuumad ilmad. Keskmine veetemperatuur veebruaris ja märtsikuus on 21°C ning augustis 28°C.

Rahvuspühad

1. jaanuar – Uusaasta
25. aprill – Siinai poolsaare vabastamine Oktoobri sõjas
1. mai – Tööpüha
18. juuni – Briti ülemvõimu alt vabanemise aastapäev
23. juuli – Revolutsiooni päev
23. september – Võit Iisraeli üle
6. oktoober – Rahvuspüha (Suessi Kanal)
23. detsember – Võidupäev

Transport

Hurghada Rahvusvaheline Lennujaam asub Hurghada kesklinnast 5 km kaugusel El Dahari piirkonnas. Lennujaama ja Hurghada linna vahet sõidavad taksod ja minibussid. Minibusside peatus asub lennujaama reisijateterminali kõrval ning linna jõuab umbes 20 minutiga. Minibussid peatuvad järgmistes piirkondades: Hurghada kesklinnas, kuurortides ning Punase Mere provintsides Safaga, Al Quseir, El Gouna, Sharm El Naga, Al-Mahmya, Soma Bay ja Makadi Bay.

Shopping

Paljud Hurghada piirkonna poed on suletud reedeti ning riigipühade ajal. Osad poed on suletud ka pühapäeviti. Suvisel perioodil on poed avatud kell 09:00-13:00 ja 17:00-22:00, talvisel perioodil aga kell 10:00-18:00. Ramadaani ajal on poed avatud kell 09:30-15:30 ja 20:00-22:00.


Vaatamisväärsus

El Dahar - Hurghada vanalinn, linna autentne ja toimekas süda. El Daharis on linna suurim basaar ning rohkesti leidub kohalikke Egiptuse kohvikuid ja söögikohti.


Mida me soovitame?

  • Soovituslik on juua vett ainult korgitud pudelitest ning kanda kõikjal kaasas veepudelit - vedelikupuudus võib tekkida kuumas kliimas kergesti. Süüa tasub vaid kooritavaid puuvilju. Kindlasti tuleb vältida piimatooteid ja vähe küpsetatud toitu.

  • Päikese eest tuleb end kaitsta kõrge faktoriga päikesekreemidega ning esimestel päevadel ei tohiks päevitamisega üle pingutada.

  • Pangad on avatud iga päev kell 09:00-14:00 ja 18:00-21:00. Reedel, moslemite pühal päeval, on pangad reeglina avatud vaid hommikupoolikul.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud