6310 110

Iguassu juga

Iguassu juga, Argentina

Iguassu juga

Iguassu juga

Iguassu jõe juga, mis asub Argentina ( Misiones provints)  ja Brasiilia ( Parana  osariik) piiril ja jaotab jõe ülem Iguassuks ja alam Iguassuks. Nimi Iguassu on pärit Paraguays räägitava guaraani keele sõnadest y ( water) ûasú ( big).

Legend Iguassu koskede sünnist räägib, et jumal plaanis abielluda kauni Naipí nimelise naisega, kes põgenes kanuus hoopis oma surelikust armsama Tarobá'ga. Raevunud jumal lõikas jõe kaheks, luues kosed ja needes armunud igaveseks langema koskedena.

Esimene eurooplane, kes kosed leidis oli hispaania maadevallutaja  Álvar Núñez Cabeza de Vaca ,1541. aastal. Üks koskedest Argentiina poolel on tema järgi ka nimetatud.

Vaata edasi
LippVapp
AsukohtLõuna-Ameerika
RiikArgentina
AjavööndGMT - 3h. Erinevus Eesti ajaga - 5h
Pindala2 777 409 km²
Rahvaarv38 237 600 (2007)
Haldusjaotus23 provintsi ja 1 pealinna liiduringkond
Keeledhispaania keel

Avatud külastajatele

Enamik külastajaid tuleb joale Argentiina poolel, Puerto Iguazú linna kaudu. Brasiilia poolelt saab joale läbi Foz do Iguaçu linna ja Paraguayst läbi Ciudad del Este. Brasiilia ja Paraguay nõuavad viisat neilt, kes tulevad joale Argentiinast.

Juga jaguneb kahe rahvuspargi Iguazú National Park (Argentiina) ja Iguaçu National Park (Brasiilia) vahel. Mõlemad pargid on UNESCO Maailmapärandi nimistus.


Mida me soovitame?

  • Saatana Kurku on parem vaadelda pealelõunal, kui päike on tõusnud joa kohale. Hommikul olete sunnitud vaatama otse päikesesse.

  • Brasiilia poolel tuleks juga vaadelda hommikul.Kuna päike tõuseb Brasiilia poolelt, siis langeb valgus selja tagant ja valgustab juga kõige kaunimalt.

  • Kaks kolmandikku joast ( 70%) asub Argentiina territooriumil, aga enamus joast on näoga Brasiilia poole ja seega sealt paremini vaadeldav.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud