6310 110

Johannesburg

Johannesburg, Lõuna-Aafrika

Johannesburg

Johannesburg

Johannesburg asub Lõuna-Aafrika Vabariigi kirdeosas Lõuna-Transvaali piirkonnas. Joburg – nagu linna kutsutakse, on kosmopoliitne linn, mis on rikas nii põnevate vaatamisväärsuste, rohkete käsitööturgude, arvukate restoranide kui ka huvitavate matkaradade poolest.  Gautengi provintsis asuv Johannesburg on energiline, kihav metropol, kus leidub igaühe jaoks midagi meelepärast.

LippVapp
AsukohtAafrika
RiikLõuna-Aafrika
AjavööndGMT + 0h. Erinevus Eesti ajaga 0h, märts-oktoober 1h.
Pindala1644 km²
Rahvaarv5 226 000 (2005)
Keeledinglise, suulu, afrikaani ja sotho keel

Ajalugu

Johannesburgi ümbrus on olnud asustatud juba miljoneid aastaid. Sealt on leitud ka australopiteekuste jäänuseid. Tuhandeid aastaid elasid siin bušmanite rändhõimud kiviaja tasemel. 1060. aastatel saabusid siia bantud, kes tõrjusid bušmanid välja. Bantud elasid rauaajas: neil olid koduloomad, nad harisid põldu, kasutasid metallist ja savist esemeid ning elasid paikselt korrapärastes külades.


Kliima

Johannesburgis on subtroopiline mägismaa kliima, kus on kuivad päikeselised suvekuud oktoobrist kuni aprillini. Jaanuari keskmine temperatuur on 25.6°C ning juunikuu temperatuur 16°C. Talved on Johannesburgis aasta kõige päikselisemad, mil on mõõdukas tuul ja jahedamad õhtud.

Transport

Johannesburgi teenindab peamiselt OR Tambo Rahvusvaheline Lennujaam (endine Johannesburgi Rahvusvaheline Lennujaam) nii sise- kui ka rahvusvaheliste lendudega. Lennujaamast Johannesburgi ja Pretoriasse saab lennujaama transfeeriga, mis sõidab iga päev 24 tundi ööpäevas ning maksta tuleb masina pealt, mitte iga inimese eest.


Shopping

Melville's Main Road ja Seventh Streets on koduks kasutatud raamatupoodidele ning antiiki müüakse Norwood’i piirkonnas, eriti Grant Avenue’l.


Vaatamisväärsus

Northcliff Ridge – Varem tuntud nime all Aasvoëlkop, on Northcliff Ridge’i kivine kaljusein kõrgeim looduslik punkt, kust avaneb panoraamiline vaade Johannesburgi linnale.

Johannesburgi Kunstigalerii – Kunstigaleriil on suur kollektsioon inglise, hollandi, prantsuse ja lõuna-aafrika kunsti.


Söök ja jook

Lõuna-Aafrika köögis on väga levinud värsked põllumajandustooted nagu liha, puuviljad ja veinid. Peamised rahvustoidud on sosaties (kebabi sarnane toit), bobotie (karriga maitsestatud tükeldatud roog) ja bredies (liha, tomati ja köögivilja ühepajatoit). Biltong (kuivatatud liha) on väga maitsev kohalik lemmik.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud