6310 110

Jordaania

Jordaania, Aasia

Jordaania

Jordaania

Kõrbe ja mere vahel laiuval Jordaania kuningriigil on pakkuda väga palju - Jordani jõe viljakas org,  kaunis mägine maastik, Surnumeri, rikas ajalugu ning araabia kultuur.

LippVapp
AsukohtAasia
AjavööndIda-Euroopa aeg; GMT + 2h. Eesti ajaga sama aeg.
Pindala92 300 km2
Rahvaarv6 508 271 (2011)
Haldusjaotus12 kubernerkonda
Keeledaraabia keel
NaaberriigidIisrael, Jordani Läänekallas, Süüria, Iraak ja Saudi Araabia
Riigikordkonstitutsiooniline monarhia
Riigipeakuningas ‘Abd Allāh II
PealinnAmman
Rahaühikdinaar (JOD)
Rahvastikaraablasi 98%, tšerkesse 1% ja armeenlasi 1%
ReligioonidValitsev religioon on islam. 94% elanikkonnast moodustavad moslemid (peamiselt sunniidid 92%) ja 6% kristlased.
Peamised majandusharudpõllumajandus, tööstus ja teenindus
Vaktsineeriminehepatiidi vastu

Viisainfo

Eesti kodanikule on vajalik viisa, mida on võimalik taotleda piirilt või Jordaania saatkonnast Haagis. Piirilt (lennujaamas) saab taotleda kuni kolmekuulise viibimisajaga ühekordselt viisat. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale riiki sisenemist.

Ajalugu

Jordaania alad on kuulunud Rooma, Bütsantsi (4. sajand), Kalifaadi (630. aastast) ja Türgi (1517–1918) koosseisu.


Kliima

Jordaania kliimat iseloomustavad järsud temperatuurimuutused eri aastaaegadel. Suvi on siin kuiv ja soe, talv aga külm ning vahel sajab lund. Kõrgendikel puhub suvel sageli tugev külm tuul. Madalamates paikades on harilikult keskmiselt külmad talved.

Vaatamisväärsus

Amman
Jordaania pealinnas Ammanis asub nn Tsitadelli mägi, mis on üks linna kõrgeimatest mäetippudest. Sealt avaneb suurepärane vaade allolevale vanalinnale. Mäeküljel paikneb 2. sajandist pärinev Jordaania suurim säilinud Rooma teater, kus ka tänapäeval leiavad aset erinevad kultuuri- ja spordiüritused. Siin asub ka riigi folkloorimuuseum. 840 m üle merepinna asub aga Nebo mägi, kuhu legendi kohaselt olevat maetud Mooses ise. Alates 4. sajandist, mil kirik täies ulatuses renoveeriti, sai sellest kõigi kristlaste jaoks tähtis palverändurite sihtpunkt.


Söök ja jook

Jordaania köök on suhteliselt sarnane teistele selle piirkonna riikidele.

Jordaanias on palju kiirtoidu kette nagu Mcdonalds, Pizza Hut ja Burger King ning lisaks leidub mitmeid muid rahvusvahelisi restorane. Järjest rohkem kohvikuid pakuvad ka süüa, neist läänelikes kohvikutes pakutakse isegi lääne kohvijooke.


Mida me soovitame?

  • Jordaanias saab kohalikeks dinaarideks vahetada nii dollareid kui ka eurosid, eelistatuim valuuta on dollar. Paljudes kauplustes saab maksta ka valuutas ning osades kauplustes krediitkaardiga.

  • Jootraha on kohalike jaoks oluline sissetuleku osa ning väikest palgalisa ootavad kõik teenindajad.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud