6310 110

Kairo

Kairo, Egiptus

Kairo

Kairo

Kairo on väga mitmekülgne linn, kus minevik põimub tänapäevaga. Iidne linn pakub lisaks uhketele vaatamisväärsustele ka palju huvitavat meelelahutust ja põnevaid toiduelamusi.

LippVapp
AsukohtAafrika
RiikEgiptus
AjavööndKesk-Aafrika aeg; GMT + 2h. Eesti ajaga sama aeg.
Pindala453 km²
Rahvaarv7 735 000 (2005)
KeeledAraabia keel

Ajalugu

641 vallutasid moslemid Egiptuse. Samal aastal laskis Kalifaadi väejuht 'Amr ibn al-'As rajada Egiptuse jaoks uue pealinna, mille nimeks sai Fustat. Fustat asus üsna Kairo lähedal ja on tänapäeval Kairo linnaosa.


Kliima

Kairos on kõrbekliima, kuid seda tihti kõrge niiskusega. Talvine kõrgeim temperatuur jääb vahemikku 19-29°C ning suvel 40-50°C.

Rahvuspühad

 • 1. jaanuar – Uusaasta
 • 25. aprill – Siinai poolsaare vabastamine Oktoobri sõjas
 • 1. mai - Tööpüha


Transport

Kairo Rahvusvaheline Lennujaam asub Heliopolise linnaosas, kust pääseb linna nii limusiinide, uuemate konditsioneeriga kollaste ja valgete taksodega kui ka lennujaama transfeerbussiga. Sõit limusiiniga Kairo lennujaamast linna maksab umbes 45-65 Egiptuse naela sõltuvalt hotelli asukohast ning limusiini kategooriast. Limusiinid peatuvad lennujaama terminali ees. Lennujaama transfeerbuss sõidab iga 30 minuti tagant ning soovitavalt tuleks koht ette broneerida. Transfeerbussi peatused asuvad järgmistes sihtkohtades: Heliopolis, Nasr-City, Kairo kesklinn, Giza, Mohandesin, Zamalek, Maadi ja püramiidide piirkond Haram.


Shopping

Egiptusest tasub kaasa osta papüüruseid, vürtse, lõhnaõlisid, vasktooteid, kulda, keraamikat, kalliskive, klaasi, puuvillakangaid, vaipu ja nahka. Hinna üle tingimine on lausa kohustuslik. Kauplused on avatud hommikuti kell 9:00-13:30 ja pärastlõunal kell 16:30-19:00, turismipiirkondades kuni hilisõhtuni. Reede on moslemite puhkepäev, mistõttu on riiklikud asutused ja osa kauplustest suletud.


Vaatamisväärsus

Egiptuse muuseum (Kairo muuseum) - Egiptuse muinsusesemete peahoidla maailmas ja ainus kunstiajalooline kogu, kus kõige nooremate eksponaatide vanus on ca 2 tuhat aastat. Muuseum, mis avati 1863. aastal, tutvustab muistse Egiptuse ajalugu alates III aastatuhandest eKr kuni koloniseerimiseni Rooma impeeriumi poolt. Muuseumihoonesse mahub üle 120 000 eksponaadi ning väidetavalt on keldris hoiul veel 150 000. Nende hulgas on vaaraode muumiad, mis leiti
arheoloogilistel väljakaevamistel Kuningate Orust, ja aardeid vaaraode hauakambritest. Kollektsiooni pärl on Tutanhamoni hauast leitud aarded.


Huvitavaid fakte

 • Islami traditsioonidest on tuntuim Ramadaan ehk paastukuu. Päikesetõusust loojanguni ei tohi usklikud süüa, juua, suitsetada ega elada intiimelu.
 • Egiptlased kannavad linasest särke ja eelistavad valget värvi. Naised eelistavad musta värvi, lisades riietusele juurde kirkaid elemente, kaunistusi ja sitse.
 • Kairo tähendab „võidukat linna“.

Mida me soovitame?

 • Ramadaani ajal peavad turistid, kes pole harjunud päevase aja aeglase kulgemisega, olema eriti kannatlikud.

 • Taksosse istudes tuleks meeles pidada, et tingimine on hädavajalik! Hinnas tuleb enne sõitu kokku leppida ja taksojuhi nimetatu vähemalt poole võrra alla lüüa.

 • Pangad töötavad kell 8:30-15:30.

 • Kohalike elanike pildistamiseks on viisakas neilt enne luba küsida ja loomulikult ootavad nad selle eest väikest tasu.

Mida me teame?

 • Islami traditsioonidest on tuntuim Ramadaan ehk paastukuu. Päikesetõusust loojanguni ei tohi usklikud süüa, juua, suitsetada ega elada intiimelu.
 • Egiptlased kannavad linasest särke ja eelistavad valget värvi. Naised eelistavad musta värvi, lisades riietusele juurde kirkaid elemente, kaunistusi ja sitse.
 • Kairo tähendab „võidukat linna“.
Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud