6310 110

Karnaki tempel

Karnaki tempel, Egiptus

Karnaki tempel

Karnaki tempel

Karnaki templikompleks asub Niiluse kaldal Luxori linna lähistel. Iidsetel aegadel „kõige täiuslikumaks paigaks“ nimetatud Karnak jääb tähtsuselt alla vaid Giza püramiididele. Aastaid kestnud väljakaevamised on toonud päevavalgele templikompleksi, mida ehitati 1300 aastat ja mis katab suure ala Luxorist põhja pool. Kompleks kujutab endast templite, kabelite, püloonide ja obeliskide võimsat kogumit, andes tunnistust Teeba tähtsusest. Kompleksi maa-alal on ka tohutusuur Püha järv, mille sees kümblesid preestrid enne rituaalide läbiviimist.

Vaata edasi
LippVapp
AsukohtAafrika
RiikEgiptus
AjavööndKesk-Aafrika aeg; GMT + 2h. Eesti ajaga sama aeg.
Pindala1 001 450 km²
Rahvaarv81,527 miljonit (2010)
Haldusjaotus29 kubernerkonda
Keeledaraabia keel

Ajalugu

Karnaki templi ehitamine kestis 1500 aastat ehk kogu Amoni-kultuse perioodi ja tema preestrite võimsuse aja. Iga järgmine vaarao on teinud muudatusi selles suurtest hoonetest koosnevas templikompleksis, soovides jätta endast jälje riigi tähtsaimasse templisse.


Avatud külastajatele

Karnaki templikompleks on avatud aastaringselt iga päev.

  • Suveperioodil iga päev kell 06:00-18:30
  • Talveperioodil iga päev kell 06:00-16:30

Enne reisi tasub avamisajad üle kontrollida.

Piletiinfo

  • £50 - täiskasvanud
  • £25 - õpilased

Enne reisi tasub piletihinnad üle kontrollida.

Mida me soovitame?

  • Karnaki templi varemetes on kerge eksida plaanitud ja turistidest tulvil rajalt, sest kompleksi iga nurk paelub erakordsete säilmetega. Et mitte teelt eksida, tuleks liikuda grupiga koos, mitte eraldi.

  • Templis toimub igal õhtul 3 heli- ja valgusetendust, mida viiakse läbi erinevates keeltes. Teavet kellaaegade ja hinna kohta saab Luxori turismiinfopunktist.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud