6310 110

Klassikaline muusika Viinis

Klassikaline muusika Viinis, Austria

Klassikaline muusika Viinis

Klassikaline muusika Viinis

Linn, mis on maailmale kinkinud valsi, on olnud koduks paljudele muusikutele. Viin on linn, kus muusika lausa “hõljub” õhus ja maailma muusikapealinna tiitel on täiel määral õigustatud.

Klassikalise muusika nautimiseks on Viinis mitmeid kontserdi- ja ooperisaale.

Viini Riigiooper (Staatsoper) – on kahtlemata Viini peaaegu kõige tähtsam hoone. Valmis see maailmakuulus ehitis 1861 aastal. Riigiooper on Viini elu fookuses ning tema direktor on peaaegu sama tähtis mees kui riigi president.

Viini Rahvusooper (Vienna Volksoper) – on linna suurim ooperimaja; hooaja jooksul antakse ligi 300 kontserti.

Viini Kontserdimaja (Der Musikverein) – selle hoone Kuldsest Saalist kantakse igal aastal üle kuulsat uusaastakontserti.

Kaunis Schönbruni lossis saab samuti klassikalise muusika kontserte nautida ning Linnapargis asuvas Kuursaalis ja veel paljudes teistes muusikasaalides.

LippVapp
AsukohtEuroopa
RiikAustria
LinnViin
AjavööndKesk-Euroopa aeg; GMT + 1h; Erinevus Eesti ajaga -1 h.
Pindala414,9 km2
Rahvaarv1 693 000 (2009)
Haldusjaotus23 linnaosa
Keeledsaksa, piirkondlikud keeled horvaadi, ungari ja sloveeni

Mida me soovitame?

  • Kontserdipiletid tuleks varakult broneerida, populaarsemad kontserdid täituvad kiiresti, viimasel hetkel ei pruugi pileteid enam saadaval olla.

  • Riietuge pidulikult, saalid on suursugused ja klassikalise muusika kontserdid on Viinis aukohal ning ebakorrektse riietusega võidakse teid mitte saali lubada.

  • Korraliku elamuse jaoks soovitame tellida transfeeri hotellist kontserdisaali ning tagasi. Pidulikus riietuses on nii mugavam liikuda.

  • Traditsiooniline on enne või pärast kontserti minna pidulikule õhtusöögile ja selliseid pakette pakutakse koos piletitega palju.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud