6310 110

Kongo

Kongo, Kongo

Kongo

Kongo

Kongos on veel säilinud suhteliselt palju metsikut loodust. See maa sobib erilist eksootikat otsivale ning probleemide ja ebamugavustega harjunud rändurile.

AsukohtAafrika
RiikKongo
AjavööndGMT + 1h. Erinevus Eesti ajaga -1h, märts-oktoober -2h
Pindala342 000 km²
Rahvaarv3 672 400 (2006)
Haldusjaotus10 regiooni ja pealinn
Keeledprantsuse keel
NaaberriigidGabon, Kamerun, Kesk-Aafrika Vabariik, Kongo DV, Angola
Riigikordpresidentaalne vabariik
Riigipeapresident
PealinnBrazzaville (1 327 000 el.)
RahaühikCFA frank (XAF)
RahvastikKongos elavad peamiselt kongo keelt kõnelevad rahvad, põhjaosas on väikeste rühmadena ka teisi keeli kõnelevaid rahvaid. Suurimad rahvusrühmad on kongod (48% rahvastikust), sangod (20%), teked (17%) ja mbosid (12%). Vihmametsade alal elab pügmeesid ja linnades eurooplasi
Religioonidusklikest on umbes pooled kristlased, muslimeid on 2% ja ülejäänud on hõimuusklikud
Peamised majandusharud90% riigi eelarve- ja eksporditulust moodustab naftast saadav tulu. Kaevandatakse ka mitmesuguseid metallimaake ning kulda ja teemante. Olulised on metalli-, keemia-, tekstiili- ja toiduainetetööstus. Kasvatatakse maniokki, bataati, jamssi, banaani, maisi, riisi, maapähklit, suhkruroogu, kakao- ja kohvipuud ning tubakat. Peetakse veiseid, lambaid, ja kitsi ning püütakse kala

Viisainfo

Riiki sisenemiseks on vajalik viisa, mida on võimalik taotleda Kongo Vabariigi Suursaatkonnast Prantsusmaal. 

Ajalugu

Vanimad asukad on pügmeed, kelle I aastatuhandel tõrjusid välja kagust saabunud bantud.

I a-tuh. levis maaviljelus ja hakati kasutama rauda

13. saj. Kongo jõe alamjooksul tekkis Kongo riik

15. saj. Kongo riigi õitseaeg


Kliima

Valitseb väikese temperatuuri kõikumise ja keskmise sademehulgaga ekvatoriaalne kliima. Keskmine temperatuur on märtsis-aprillis 26-28, juulis-augustis 19-20°C. Põhja- ja lääneosas sajab aasta ringi ühtlaselt 1500-2000 mm ning Kongo nõos 2500 mm/aastas. Pikk kuivaperiood (maist oktoobrini) on edelaosa platoodel.


Vaatamisväärsus

Nouable-Ndoki – Kongo suurim rahvuspark

Lesio Louna –  gorillade kaitseala

M’Be – ajalooline küla, mis kunagi oli kuninga residents

Pointe-Noire – mereäärne linn liivarandadega

Huvitavaid fakte

Kongos teostavad kohtuvõimu sõjatribunalid, kelle otsuseid ei ole võimalik edasi kaevata.

Kongos on 864 km kõva kattega maanteid (Eestis 34 936 km). Kõige parem maantee on ehitatud pealinna ja presidendi koduküla vahele. Ülejäänud on pinnaseteed, mille läbimine sõltub vihmadest.


Loodus

Riigi keskosa hõlmab 500-800 m kõrgune lainjas Bateke lavamaa, mida liigestavad jõeorud. Maa ida- ja põhjaosa on tasase pinnamoega keskmiselt 300 m kõrgune kohati soostunud Kongo nõgu. Atlandi ookeani äärne 40-50 km laiune rannikumadalik kõrgeneb sisemaa suunas madalateks massiivideks.


Mida me soovitame?

  • Raha. Pangad on tavaliselt avatud tööpäevadel 06.30-11.30. Krediitkaartide kasutamine ei ole levinud ja riigis on 2 pangaautomaati (üks on rikkis ja teises on sularaha just otsa saanud).

  • Toll. Maksuvabalt võib riiki viia: - 200 sigaretti või 1 karp sigareid või tubakat (naistel on lubatud ainult sigaretid) - 1 pudel kanget alkoholi ja 1 pudel veini

  • Elekter. Elektripistikud on erinevad meil kasutusel olevatest ning kasulik on kaasa võtta sobiv üleminekuühendus. Täpsem info: http://www.kropla.com/electric2.htm

Mida me teame?

Kongos teostavad kohtuvõimu sõjatribunalid, kelle otsuseid ei ole võimalik edasi kaevata.

Kongos on 864 km kõva kattega maanteid (Eestis 34 936 km). Kõige parem maantee on ehitatud pealinna ja presidendi koduküla vahele. Ülejäänud on pinnaseteed, mille läbimine sõltub vihmadest.

Kongos on  886 km raudteid. Brazzaville ja Pointe-Noire vahelist lõiku (502 km) läbib reisirong keskmiselt 3 päeva.

Brazzaville ja Kinshasa (Kongo DV pealinn) on üksteisele kõige lähemal asuvad pealinnad maailmas, nende vahel on ainult Kongo jõgi.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud