6310 110

Kopenhaagen

Kopenhaagen, Taani

Kopenhaagen

Kopenhaagen

Kosmopoliitne Kopenhaagen on tõeliselt veetlev ning vabameelne euroopalik linn, kus on uskumatult palju jalgrattaid, vett, värvilisi maju ja muidugi rohelust. Kopenhaagen on ka väga kompaktne linn, sest peamised vaatamisväärsused asuvad kesklinnas, üksteisest vaid lühikese jalutuskäigu kaugel.

LippVapp
AsukohtEuroopa
RiikTaani
AjavööndKesk-Euroopa aeg; GMT + 1h. Erinevus Eesti ajaga -1h.
Pindala2 561 km²
RahvaarvKopenhaagenis 678 873 elanikku, Kopenhaageni regioonis 1,8 miljonit elanikku
Haldusjaotus15 linnaosa
Keeledtaani

Ajalugu

Sündmuste lühikokkuvõte:

  • 6000 e. Kr leiti esimesi tõendusmaterjale Kopenhaageni asustatuse olemasolust.
  • 750-1050. aastatel ületasid viikingid ookeani, et maailma vallutada. Nendel aegadel oli Kopenhaagen strateegiliselt oluline sadam viikingite jaoks.


Kliima

Taanis on valdav heitlik parasvöötme mereline kliima. Talved on lumevaesed ning soojad, suved vihmased ja jahedad. Suvi kestab juulist augustini, külm ja märg talv aga detsembrist märtsini. Kevad ja sügis on leebed. Keskmine temperatuur juulis on +21°C ja jaanuaris -2°C.

Rahvuspühad

  • 1. jaanuar – Uusaasta
  • 21. aprill – Vaikne Neljapäev
  • 22. aprill – Suur Reede
  • 25. aprill – 2. ülestõusmispüha


Transport

Lennujaamast linna. Kopenhaageni lennujaam Kastrup asub 10 km kaugusel kesklinnast. Taksod väljuvad Terminalide 1 ja 3 eest. Taksosõit kesklinna kestab umbes 25 minutit ja maksab umbes DKK 120.

Lennujaamast kesklinna saab ka metrooga, mis sõidab 24 tundi ööpäevas. Pileteid saab osta DSB piletikassast (Terminal 3). Ühe otsa pilet maksab DKK 36, 3 tsooni pilet 10 templiga (10 sõitu) maksab DKK 180.

Terminal 1-st Terminal 3-e saab tasuta bussiga. Piletit ostes on vaja öelda peatuse nimi, sest Kopenhaagenis on tsoonipiletid.


Shopping

Kopenhaagenis on arvukalt suuri kaubamaju, kuid ka butiiktüüpi pisikesi poekesi, mis pakuvad Skandinaavia disaini- ja moetoodangut. Esindatud on ülemaailmselt tuntud moebrändid, samuti kiirmoe pakkujad nagu H&M ning Top Shop.


Vaatamisväärsus

Kopenhaageni vaatamisväärsuste avastamiseks tasub osta Kopenhaageni kaart, CPHCARD Copenhagen, mis võimaldab 48 tunni (32 EUR) või 72 tunni (65 EUR) jooksul pääseda tasuta kümnetesse muuseumidesse, sõita tasuta bussi, metroo ning linnalähirongidega. Lastele kehtivad soodushinnaga kaardid.


Mida me soovitame?

  • Parima ülevaate Kopenhaageniga tutvumiseks saab City Bus Tour’iga sõites, mis algavad alati Raekoja väljaku kõrvalt The Palace Hotelli eest. Ekskursioon kestab 1,5 tundi ning külastatakse linna olulisimaid vaatamisväärsusi.

  • Pangad on tavaliselt avatud esmaspäevast reedeni kell 9.30-16.00. Enamike pangakontorite juures on sularahaautomaadid, mis aktsepteerivad ka rahvusvahelisi maksekaarte.

  • Sisseostude tegemiseks on soovitatav omada sularaha. Enamikus kauplustes ja teenindusasutustes on küll kaardimaksevõimalus, kuid väiksemates kauplustes võetakse vastu vaid Taani maksekaarti (Dankort). Üldjuhul on rahvusvahelisi krediitkaarte võimalik kasutada pankades, hotellides, elitaarsemates restoranides, kaubamajades, supermarketites ja Kopenhaageni kesklinna poodides. Paljud restoranid, toidukauplused ja supermarketid aga võtavad välismaise kaardi kasutamise eest umbes 5% teenustasu.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud