6310 110

Korfu

Korfu, Kreeka

Korfu

Korfu

Korfu on Kreekale kuuluv saar Ioonia meres ja ühtlasi kogu saarestiku üks ilusamatest saartest. Rohelusse kasvanud mäeküljed, kaetud männi ja oliivisaludega, kuldkollase liivaga rannajoon, türkiissinine vesi.

Korfu vanalinn on elav ja atraktiivne saare pealinn ilusa Veneetsia arhitektuuri ja rohkete poodlemisvõimalustega, mis alates 2007. aastast kuulub ka UNESCO Maailmapärandi nimistusse.

Sellel saarel leiab randu igasugusele maitsele.

  • Neile, kes otsivad aktiivset tegevust päevaks ja tormilist ööelu sobivad Ipsos ja Kavos, aga ka Moraitika ja Kassiopi. Ipsos ja Kavos on eriti populaarsed noorte hulgas, kuna seal leidub lõppematul hulgal baare, pubisid, diskoteeke. Moraitika on kosmopoliitne kuurort, kus on natuke igaühe jaoks, veesporti, poodlemist, restorane. Kassiopi on vilka eluga kaasaegne kuurort.
  • Neile, kes eelistavad vaiksemat, lõõgastavat puhkust, sobib Agios Gordios, Messonghi, Moraitika. Messonghi on rohkem peredele ja paaridele, kes ostivad rahulikku kaunist puhkusekohta ja kui vahelduseks pidutseda tahaks, siis on Moraitika vaid jalutuskäigu kaugusel.
  • Neile, kes tahavad kombinatsiooni aktiivsest tegevusest ja rahulikust lõõgastusest, pakuvad seda  Sidari ja Paleokastritsa kuurortid. Paleokastritsa paistab silma oma rahulikult kulgeva elu, maalilise ilu ja imeliste vaadetega, mida tullakse eraldi nautima. Sidari on kaunis paradiis  lastega perede ja veesporti armastavate inimeste jaoks.
LippVapp
AsukohtEuroopa
RiikKreeka
AjavööndIda-Euroopa aeg; GMT + 2h. Eesti ajaga sama aeg.
Pindala131 957 km²
Rahvaarv11 305 118 (2010)
HaldusjaotusHalduslikult jaguneb Kreeka 3 piirkonnaks ja need omakorda 51 maakonnaks.
Keeledkreeka keel

Mida me soovitame?

  • Kevad ja sügis on parimad ajad Korfu külastamiseks. Parimad tingimused on Lihavõttepühadest juuni keskpaigani ja augusti lõpust oktoobri keskpaigani. Ilm soe, kuid mitte kuum, rannad pole üle rahvastatud, majutust kergem leida ja hind soodsam.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud