6310 110

Krügeri Rahvuspark

Krügeri Rahvuspark, Lõuna-Aafrika

Krügeri Rahvuspark

Krügeri Rahvuspark

Krugeri Rahvuspark on Lõuna Aafrika suurim ja tuntuim  loodukaitseala, mis asub tohutusuurel territooriumil, 18 989 km2, peamiselt Limpompos ja Mpumalangas ning piirneb Mozambiigi ja Zimbabwega.

Looduspargi uhkuseks on 6 ökosüsteemi, 517 linnuliiki ja muidugi Suur Viisik: lõvi, elevant, pühvel, leopard ja must ninasarvik. 2009.aastal tehti pargis safariloomade loendus ja tulemuseks saadi: 1500 lõvi, 11 600 elevanti, 27 000 pühvlit, 1000 leopardi ja 350 musta ninasarvikut. Krugeri pargis elavad ka teised loomad. Näiteks: valge ninasarvik, cheetah, kaelkirjak, jõehobu, hüään, Aafrika jahikoer, sebra ja nimekiri jätkub!

 

LippVapp
AsukohtAafrika
RiikLõuna-Aafrika
AjavööndGMT + 0h. Erinevus Eesti ajaga 0h, märts-oktoober -1h
Pindala1 219 090 km²
Rahvaarv48 861 500 (2006)
Haldusjaotus9 provintsi
Keeled11 keelt, olulisimad on inglise ja afrikaani keel

Ajalugu

Palju aastaid tagasi kasutasid seda ala jahimehed ja korilased, kes elatusid loomade jahtimisest ja maaharimisest.

1898. aastal, Paul Kruger, Transvaali Vabariigi president, asutas Sabie loomade kaitseala. Territoorium loodi kaitsmaks vähenevat safariloomade populatsiooni.


Mida me soovitame?

  • Riietus. Safari riietuse värv on võimalikult loodusesse sulav: khaki, pruun, beez, oliiv. Valge ei sobi, kuna torkab liialt silma ja nii ei pääse loomadele kuigi lähedale.

  • Riietus. Safari riietus: T-särk, lühikesed püksid, jahedateks õhtusteks pika varrukaga särk ja pikad puuvillased püksid, mis ühtlasi kaitseks ka päikese ja moskiitode eest, tugevad matkajalatsid, laia äärega müts, mis kaitseks ka kõrvu ja kaela päikese eest.

  • Pagas. Safarile paki kaasa pehme kott või seljakott. Kuna pagasi ruumi on vähe safariauto katusel, siis saab võtta ainult 1 koti inimese kohta + kaasaskantav kerge kott kaamera jms jaoks. Kõva kohver pole turvaline, saab tõenäoliselt kannatada ja ei sobi safarile.

  • Etikett. Safaril on oma kindel etikett, mida tuleks külalisel järgida: usalda safari autojuhti, ta on ekspert ja teab kui lähedale loomadele on turvaline sõita; ära ärrita loomi, püüa nende tähelepanu, ürita neid toita, lähene neile jalgsi; räägi vaikselt, et mitte loomi segada; hoidu suitsetamisest safaril!

  • Kliima. Krugeri Rahvuspargis on subtroopiline kliima. Suved on väga kuumad ja niisked. Vihmaperiood on septembrist maini, mis pakub huvitavaid safari vaatemänge, aga ka malaariarisk on kõrgeim.

  • Külastusaeg. Parim aeg Krugeri Rahvuspargi külastamiseks on põua ajal, kuna enamik Suure Viisiku loomadest roomavad siis veekogude juurde ja lisaks on siis ka malaariaoht väiksem.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud