6310 110

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur, Malaisia

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur

Malaisia suurim linn ja ühtlasi pealinn Kuala Lumpur asetseb Malaisia lääneranniku keskosas, Gombeki ja Klangi jõgede ühinemiskohas. Kuala Lumpur on Malaisias tuntud kui üks osa uuest Malaisiast, kuid samas on seal säilinud palju vana.

LippVapp
AsukohtAasia
RiikMalaisia
AjavööndGMT + 8h. Erinevus Eesti ajaga + 6h, märtsist oktoobrini + 5h.
Pindala243 km2
Rahvaarv1 627 172 (2010)
KeeledRiigi keel malai, selle kõrval kasutatakse inglise, hiina ja tamili keelt.

Ajalugu

Kuala Lumpuri rajasid hiinlased 1857. aastal.

19. sajandi lõpus hakkas Kuala Lumpur arenema tinakaubanduse keskuse ümber ja tänaseks on kasvanud väikesest tinakaevandajate asulast miljonilinnaks.


Kliima

Kuala Lumpuris on troopiline vihmametsa kliima, mis on soe ja päikseline. Maksimaalne temperatuur on vahemikus 31-33°C ja minimaalne temperatuur vahemikus 22-23,5°C.

Rahvuspühad

31. august – Malaisia iseseisvuspäev

Transport

Kuala Lumpuri Rahvusvaheline Lennujaam (Kuala Lumpur International Airport) asub Sepang’is, Selangor’is umbes 50 km linnast lõunapool. KLIA ühendab linna otselendudega sihtkohtadesse kuuel kontinendil üle kogu maailma. Linna (KL Sentral Station ehk kesklinna pearaudteejaam) ja KLIA lennujaama vahet sõidab KLIA Express kiirrong, mis kestab 28 minutit ja ühe suuna rongipilet maksab 35 RM.


Shopping

Kuala Lumpuris on 66 ostukeskust. Lisaks saab oste sooritada nii turgudel kui ka butiikides. Kõige tuntumad ostukohad on Jalan Bandar Hiinalinnas, Sungei Wang, Lot 10, Malaisia peamine ostukoht  Suria KLCC ning Jalan Tuanku Abdul Rahman. Parimaid võimalusi ostlemiseks pakuvad ka Pavillion Kuala Lumpuri ostukeskus, Mid Valley, 7-kordne luksuskaupa pakkuv Starhill Gallery, One Utama, 10-kordne ja rohkem kui 700 jaemüügipoega Berjaya Times Square, üks uusimaid Kuala Lumpuri ostukeskusi Fahrenheit 88 ja The Curve, kus nädalavahetuseti toimub kirbuturg.

Vaatamisväärsus

Merdeka väljak – Merdeka väljakul kuulutati välja Malaisia iseseisvus. Väljakul seisab maailma kõrgeim lipuvarras ning seal peetakse ka iga-aastast Merdeka päeva.

Sultan Abdul Samadi ehitis – Ehitis on planeeritud Briti arhitektide poolt 19. sajandi lõpul ning tänapäeval on see Malaisia kõige fotografeeritum ehitis. Ehitisse kuuluvad 40 jala kõrgune kellatorn ja vasksed kuplid.


Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud