6310 110

Kuuba

Kuuba, Kuuba

Kuuba

Kuuba

Kuubat kutsutakse Kariibi saarte pärliks, sest seal on olemas kõik - huvitav ajalugu ja tänapäev, kaunis loodus, tõelised paradiisirannad ning nostalgiahõnguline olustik.

AsukohtPõhja-Ameerika
RiikKuuba
AjavööndGMT - 5h. Eesti ajast 7 tundi taga.
Pindala110 860 km²
Rahvaarv11 241 894 (2010)
Haldusjaotus14 provintsi ja 1 eriomavalitsus
Keeledhispaania keel
NaaberriigidMehhiko, Haiti, Jamaika ja Kaimanisaared
Riigikordsotsialistlik vabariik
Riigipeapresident Raúl Castro
PealinnHavanna
Rahaühikpeeso (CUP)
Rahvastik60% hispaania päritolu, 22% mulatid, 11% aafriklased, 1% hiinlased
Religioonid47% katoliiklased, 4% protestandid, 2% santeria
TolliinfoKuubale on lubatud sisse tuua kuni 200 sigaretti ning 2 l alkoholi. Maalt välja viies on lubatud kuni 23 sigarit.
Vaktsineeriminea-hepatiit

Viisainfo

Eesti kodanikel on turismireisi puhul vajalik tasuline turistikaart (Visado Tarjeta Del Turista).

Ajalugu

Kuuba põliselanikud olid aravakkide hulka kuuluvad tainod ja siboneid.

27. oktoobril 1492 avastas Christopher Kolumbus oma esimesel merereisil saared ja Kuubast sai Hispaania koloonia, mida valitses Hispaania Havanna kuberner.


Kliima

Kuubal on mõõdukalt troopiline passaatkliima. Maksimaalne temperatuur augustis on kuni +35°C. Kuiv troopiline hooaeg kestab septembrist aprillini, vihmaperiood on maist augustini. Aasta keskmine temperatuur ei lange alla +26°C ning aasta keskmine veetemperatuur on samuti +26°C. Turismihooaeg kestab praktiliselt aastaringselt. Suuremaid ebamugavusi põhjustavad sügisesed orkaanid, kuigi Kuubal esineb neid harva.

Vaatamisväärsus

Havanna - Havannas saab nautida võluvat koloniaalarhitektuuri. Vanalinn Viejas on tänaseks juba suures osas renoveeritud ja taastatud ning siin võib leida imepäraseid hooneid 16.-17. sajandist. Havanna vanalinn oma vanade koloniaalstiilis majade ja munakivitänavatega on alates 1982. aastast UNESCO muinsuspärandi nimistus. Linnas on palju paleesid, kirikuid, väljakuid, kindluseid ja üle 50 muuseumi, nende hulgas Havanna Linnamuuseum, Revolutsioonimuuseum, Ernest Heminguay majamuuseum ja Guanabokoa ajaloomuuseum, samuti Havanna kuulus arhitektuurimälestis Prado Bulvar. Külastada tasub kindlasti Neitsi Maarja Pärispatuta Saamise Katedraali, linna raekojaplatsi ning suurimat loomaaeda Ameerikas.


Kuurordid

Cayo Coco
Cayo Coco on arhipelaagi suuruselt neljas saar ning asub Siego de Avila provintsi põhjaservas. Kuubaga on saar ühendatud kunstliku muldtammiga.

Cayo Coco on vapustavalt ilus troopiline nurgake. Saarel elavad flamingod, siin on valgeid iibiseid, pelikane, kurgi ja kõverkaelseid kormorane. Populaarsemad puhkamise viisid on Cayo Cocol para-glyding ja sukeldumine. Kuurordipiirkond ise koosneb kahest väikelinnast Trip ja Sol Melia.


Söök ja jook

Kuuba köögis on Hispaania, Aafrika ja Lõuna-Ameerika mõjutusi. Rahvustoit on ajiaco – juurvilja-lihahautis, mille valmistamiseks kasutatakse kas sea-, looma- või kanaliha. Teised tüüpilised road on küpsetatud põrsas – lechon; küpsetatud rohelised jahubanaanid või mustad oad - tachinos, chatinos või tostones; riis ja punased oad – congri; hakkliha tomatikastmes – picadillo a la habanera ning küpsetatud kana.


Mida me soovitame?

  • Kuubalt lahkudes tuleb lennujaamas tasuda maalt lahkumise maks 25 USD inimese kohta. Maksust on vabastatud alla 2-aastased lapsed.

  • Soovitatav on juua vaid pudelivett.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud