6310 110

Kyoto

Kyoto, Jaapan

Kyoto

Kyoto

Kyoto asub Jaapanis Honshu saare keskosas. Üle tuhande aasta oli ta Jaapani pealinnaks ning on siiani säilitanud maine, kui kõige ilusam linn Jaapanis. Kuid, kuna tegemist on siiski suurlinnaga tuleb külastajatel palju vaeva näha, et sealsed kaunid peidetud aarded üles leida. Ja neid peidetuid aardeid on palju: Hőbedane paviljon ehk Ginkaku-ji on üks Jaapani rahvuslikest aaretest, Ryoan-ji tempel ning sinna juurde käiv kuulus 500 aasta vanune abstraktne kiviaed, vana geishade kvartal Gion; Kuldne paviljon ehk Kinkaku-ji, mis on üks enimpildistatud vaatamisväärsus Jaapanis, Ninjo kindus ja veel palju muud.

LippVapp
AsukohtAasia
RiikJaapan
Ajavööndmaailmaaeg + 9 , Eestiga erinevus talvel: 7 tundi , suvel: 6 tundi
Pindala827.90 km2
Rahvaarv1 473 746 (2011)
Haldusjaotus11 linnaosa
Keeledjaapani

Ajalugu

Lühiülevaade ajaloost:

794 - saab linn keisrikoja asupaigaks ja ühtlasi koos sellega Jaapani pealinnaks
1467-1477 - Onin Vabadussõda
16.sajandi lõpp - ümber linna ehitati uusi tänavaid ja linn kasvas kaks korda suuremaks
1864 - Hamaguri mäss, mille käigus põles maha 28 000 hoonet
1869 - viidi pealinn üle Tokyosse


Kliima

Jaapanis on neli aastaaega ja Kyoto on üks kohtadest, kus on need vahed selgelt eristatavad. Üldiselt on seal väga kuum suvi ja kuna ei puhu ka tuult, siis on tunne kuumem, kui tegelik temperatuur. Kõige kuumem on olnud Kyotos 2008.a. suvel, mil oli 37,5 kraadi. Talved on Kyotos jahedad, temperatuur läheb sageli alla nulli ning võib sadada lund.

Rahvuspühad

 • 1.jaanuar – Uusaasta (Ganjitsu)
 • Jaanuari 2. esmaspäev - Täisealise Päev (Seijin-no-hi)
 • 11.veebruar - Rahvuse Asutamise Päev (Kenkoku Kinem-bi)
 • 20-nes või 21.märts - Kevadine pööripäev (Shumbun-no-hi)
 • 29.aprill - Showa Päev (Shōwa no hi)
 • 3.mai - Konstitutsiooni Päev (Kempo Kinem-bi)
 • 4.mai - Roheluse Päev (Midori-no-hi)
 • 5.mai -  Laste Päev (Kodomo-no-hi)
 • Juuli kolmas esmaspäev - Mere Päev (Umi-no-hi)
 • Septembri kolmas esmaspäev - Vanemate Austamise Päev (Keiro-no-hi)
 • 23. või 24. september - Sügisene pööripäev (Shubun-no-hi)
 • Oktoobri 2. esmaspäev - Tervisespordi Päev (Taiiku-no-hi)
 • 3.november - Kultuuripäev (Bunka-no-hi)
 • 23.november - Töölisrahva Tänupüha (Kinro Kansha-no-hi)
 • 23.detsember - Keisri Sünnipäev (Tenno Tanjobi)

Elekter

Jaapanis kasutusel olev elektrisüsteem erineb Eesti omast. Kogu Jaapanis kasutatakse ühtlaselt 100 V pinget, kuid kasutusel on kaks erinevat sagedust - 50 hz Ida-Jaapanis ja 60 hz Lääne-Jaapanis (sh. Nagoya, Kyoto ja Osaka). Kasutamiseks vajalik voolusageduse konverter-adapter. Puuduvad pikliku kujuga pistikud.

Internet

Internetiga ei ole Kyotos head lood. Suhteliselt vähe on internetikohvikuid, needki asuvad peamiselt kesklinnas. Kuid nõudlus on loonud kasvava trendi.
Traadita internetti saab kasutada Kyoto Pearaudteejaamas ja suurematel hotellidel üldiselt on ka kas traadita või traadiga interneti võimalus, kuid seda tasub alati enne reisi üle täpsustada.

Transport

Kyotosse saab teistest Jaapani linnadest kiirrongiga Shinkansen, tavarongidega, lennukitega ja bussidega.

Tokyost - Shinkansen Nozomi rongiga 135 minutit; Shinkansen Hikari rongiga 165 minutit; ööbussiga 8 tundi; lennukiga 70 minutit.
Osakast - Shinkanseni rong 15 minutit; Tokaido liin 30 minutit
Nagoyast - Shinkanseni rong 57 minutit

Jaapanis ringireisimiseks soovitame osta 7-päevase Jaapani Rail passi, millega saate sõita kõikide Jaapani raudteel sõitvate rongidega v.a. Nozomo, mis on Shinkanseni kiireim rong ning öörongides tuleb ka pisut juurde maksta. Ikkagi on see Pass soodne võimalus, sest näiteks 7-päevane Pass maksab sama palju, kui ühe inimese edasi-tagasi pilet Tokyost Kyotosse.


Shopping

Olles pikka aega Jaapani pealinn sai Kyoto kuulsaks ka oma traditsioonilise käsitööga, mida tänapäeval turistidele suveniiridena pakutakse. Kokkuvolditavad lehvikud, bambusest väike-esemed, dekoratiivsed buddistlikud alatari tükid on väga populaarsed. Samuti ostetakse kaasa kuulsat jaapani keraamikat ja portselani.
Peamised käsitöö ostukohad on: Kyoto Handicraft Center, Kyosendo  www.kyosendo.co.jp, Kimura-Oshido  kimura-ohshido.jp-stores.com

Ka kaunist Jaapani siidist ja kimonodest ei saa üle ega ümber. Jaapani tekstiili seostatakse kogu maailmas kvaliteedi ja iluga.


Vaatamisväärsus

Kyotos on umbes 2000 templit ja pühamut ning igal aastal saabub neid vaatama üle 30 miljoni turisti. Umbes 20% Jaapani rahvuslikust rikkusest ja 14% olulisematest kultuurilistest objektidest asuvad siin linnas.

1994 aastal kanti 17 ajaloolist paika UNESCO maailmapärandi nimekirja nimega "Mälestised Vanast Kyotost". Neliteist loetletud kohtadest asuvad Kyotos, kaks on naaber linnas Uji ja üks on Ōtsus.


Huvitavaid fakte

 • Kyoto on olnud Jaapani pealinn ja keisrikoja asupaik aastatel 794 - 1869
 • Kyotos asub 14 UNESCO Maailmapärandi nimekirja kantud objekti
 • Kyotos asub Jaapani kőige uhkem raudteejaam, mida käivad vaatamas arhitektid üle maailma
 • Linna nimi Kyoto tähendab tõlkes Pealinna. Pärast seda, kui 1868.a. nimetati Edo ümber Tokyoks (mis tähendab Idapoolne Pealinn), kandis Kyoto lühikest aega nime - Saikyo ehk Läänepoolne Pealinn.

Mida me soovitame?

 • Ajastus eelkõige. Kõige parem aeg Kyoto pildistamiseks, kohalike elanike vaatlemiseks ning jalutamiseks parkides, jõe ääres ja templite ning pühamute ümbruses on varahommikud (6.00-8.00) ja õhtud (16.00-19.00). Muudel aegadel ning eriti pühapäeviti ja rahvuslikel pühadel on linn äärmiselt rahvarohke. P.S. Kyotot külastab ligi 50 miljonit Jaapani turisti aastas!

 • Omalkäel Kyotot avastamas. Jaapani Turismiamet on välja töötanud bukleti - Kyoto Jalutuskäigud (saadaval internetis PDF formaadis). Juhend võimaldab esmakordselt linna külastajatel saada ülevaade peamistest vaatamisväärsustest ilma pead kaotamata. Voldikus on plaanid koos pealemärgitud soovitatavate jalutuskäiguradadega, samuti on antud busside numbrid, bussipeatuste nimed jm vajalik info.

Mida me teame?

 • Kyoto on olnud Jaapani pealinn ja keisrikoja asupaik aastatel 794 - 1869
 • Kyotos asub 14 UNESCO Maailmapärandi nimekirja kantud objekti
 • Kyotos asub Jaapani kőige uhkem raudteejaam, mida käivad vaatamas arhitektid üle maailma
 • Linna nimi Kyoto tähendab tõlkes Pealinna. Pärast seda, kui 1868.a. nimetati Edo ümber Tokyoks (mis tähendab Idapoolne Pealinn), kandis Kyoto lühikest aega nime - Saikyo ehk Läänepoolne Pealinn.
Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud