6310 110

Lauamäng

Mängu reeglid
Mängu reeglid

  1. Mängida saab 2–6 mängijat.
  2. Iga mängija saab kaasa oma nupuga sama värvi marsruudi kirjelduse. Marsruudil tähistatud 15 punktis tuleb tegutseda vastavalt juhtnööridele. Tark rändur loeb instruktsioonid ja juhtumised ka teistele mängijatele ette.ilmareis
  3. Saad starti, kui viskad täringuga kas 1 või 6. Kõik peale Ahto pakivad reisikotid Eestis ja alustavad reisi Tallinnast, Ahto alustab ilmareisi USA-st Connecticuti osariigist Greenwichi sadamast.
  4. Mootorratturiks on kas hingelt või aastatelt noorim mängija. AINULT temale annab täringul visatud 6 õiguse kogu mängu vältel teist korda visata.
  5. Mängija käib nii palju samme, kui ta täringut visates sai. 6-ga saab veel ühe korra visata ainult mootorrattaga ümber maailma sõitja.
  6. Kui mitu maailmarändurit kohtuvad samas punktis põhjapoolkeral, unustavad nad ennast reisimuljeid vahetama ja jäävad mõlemad korra vahele.
  7. Kui mitu maailmarändurit kohtuvad samas punktis lõunapoolkeral, panevad nad seljad kokku ja liiguvad üheskoos kolm sammu edasi.
  8. Võidab see, kes esimesena pallile tiiru peale teeb. Kui mängija saab rohkem punkte, kui koju jõudmiseks täpselt vaja, siis liigub ta liigsete punktide võrra tagasi.

Mängijate arv: 2 kuni 6
Kestus: 20-60 min
Komplekti sisu: 6 nuppu ja täring, kahe poolega mänguväljak ja kuue marsruudi mängujuhendid koos hariva ning põneva reisikirjeldusega. Ei sobi alla 3-aastastele lastele. Sisaldab pisidetaile.

Kui oled joonistanud päris oma mängu, siis tee sellest pilt või kasuta skännerit ja saada oma mäng meile. Parimatele mängujoonistajatele kingime igas kuus 2013. a jooksul reisiraamatuid.

Nimi (nõutav)
Email (nõutav)
Vali üleslaetav pilt: (kuni 5MB)

Kommentaarid:

Eestist pärit mehed ja naised on teinud mitmeid vahvaid reise ümber maailma. Otsa tegi lahti Adam Johan von Krusenstern, kes viis aastail 1803–1806 esimest korda ümber maailma Tsaari-Venemaa lipu. Baltisakslastele lisandusid 19. sajandil peagi ka laevadel teeninud eestlased, kellest ehk tuntuim on Jüri Jürisson, kes tegi kaasa ümbermaailmareisi laeval „Askold“. Väikestel purjekatel hulljulgete Atlandi ületustega alustanud Ahto Valter sõitis esimese eestlasena meritsi ümber palli 1938–1940.

Tänapäeval on ümber ilma matkamine muutunud märksa lihtsamaks. Eestlased on seda viimase kümnekonna aasta jooksul teinud nii meritsi (jahtlaevad „Lennuk“, „Martha“, „Temptation“, katamaraan „Nordea“), autodega („Veerevad eestlased“ ning helilooja Peeter Vähi juhitav jätkuprojekt), mootorratastega (Kariina Tšursin, Margus Sootla ning Sven Mansberg, Juhan Peedimaa) kui jalgratastega (Sergei Lõžin, Raimo Laosma, Martin Öövel ja Martin Simmermann ning Hannes Hanso juhitud „Ehh, uhhuduur“).

Regio Go Travel