6310 110

Linnanmäki lõbustuspark

Linnanmäki lõbustuspark, Soome

Linnanmäki lõbustuspark

Linnanmäki lõbustuspark

Linnanmäki lõbustuspark on Soome populaarseim ja Põhjamaade kõige laiema atraktsioonide valikuga park. Kokku on pargis 44 erinevat atraktsiooni.

Uusim atraktsioon Ukko, mis avati 2011 kevadel, on mõeldud külma närviga adrenaliinitarbijatele. Põnevushimulised viiakse 50 meetri kõrgusele, et sealt siis püstloodis alla kihutada kuni 105km/h ulatuva kiirusega.

Pargis on lisaks atraktsioonidele ja mängudele ka mitmeid erinevaid söökohti, kus pika päeva jooksul saab atraktsioonidel lõbutsemise vahelduseks puhata ja keha kinnitada.

LippVapp
AsukohtEuroopa
RiikSoome
LinnHelsingi
AjavööndEestiga sama aeg
Pindala715 49 km2
Rahvaarv588 941 (2011), Suur-Helsingi territooriumil u 1,3 miljonit
HaldusjaotusKesklinn, Ida-Helsingi, Lääne-Helsingi, Lõuna-Helsingi
KeeledSoome, rootsi

Ajalugu

Park rajati 1950 aastal. Asutajateks oli 6 lastekaitsetööga tegelevat ettevõtet, kes 1957. aastal lõid Laste Päeva Sihtasutuse, mille ülesandeks sai vastutada pargi arengu ja tegevuse eest.

Avatud külastajatele

Pargi lahtioleku ajad varieeruvad olenevalt nädalapäevast ja kuust. Üldjuhul on lõbustuspark avatud kevadest sügiseni. Enne reisi tasub kodulehelt värskelt üle vaadata.

Piletiinfo

Parki sissepääs on tasuta. Atraktsioonide jaoks tuleb osta randmepael-pilet.

Piletihinnad sõltuvad mitmest tingimusest: külastaja pikkusest:), atraktsioonidest, kas minnakse üksi, rühma või perega, jne. Enne külastust tasub tutvuda võimalustega, mis Sinu huvidega kõige paremini sobivad.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud