6310 110

Loutraki

Loutraki, Kreeka

Loutraki

Loutraki

Looduskaunis Kreeka kuurortlinn Loutraki asub Korintose lahe ääres. Loutraki pakub lisaks mõnusale rannapuhkusele suurepärast võimalust tutvuda Lõuna–Kreeka rikkaliku antiikkultuuri pärandiga.

LippVapp
AsukohtEuroopa
RiikKreeka
AjavööndIda-Euroopa aeg; GMT + 2h. Eesti ajaga sama aeg.
Pindala131,940 km²
Rahvaarv11 383 (2001)
Keeledkreeka keel

Ajalugu

Umbes 3000 aastat tagasi asus samas paigas Therma linn, mis hiljem, 1860. aastal, nimetati ümber Loutraki linnaks. Seetõttu peetakse Loutrakit Hellase vanimaks kuurordiks.


Kliima

Kliima on vahemereline – pehmed talved ja kuumad suved. Varakevadel ja sügiseti võivad ilmad olla jahedamad ja tuulised. Keskmine õhutemperatuur septembris on 21-26°C ja merevee temperatuur 25°C.

Rahvuspühad

1. jaanuar - Uusaasta
6. jaanuar - Kolmekuningapäev
15. veebruar - Tuhkapäev
25. märts - Iseseisvuspäev
2. aprill - Suur Reede
4. ja 5. Aprill - Ülestõusmispühad
1. mai - Maipüha
24. mai - Nelipüha
15. august - Maarja taevaminek
28. oktoober - Rahvuspüha
25. detsember – 1. jõulupüha
26 detsember – 2. jõulupüha

Transport

Loutraki keskusest pääseb bussidega Ateenasse ja lähiümbrusesse. Ühe suuna pilet maksab umbes 8 EUR ja edasi-tagasi pilet umbes 13 EUR. Loutraki ja Korintose vahel sõidavad bussid iga poole tunni tagant, pileti hind on umbes 1.70 EUR.


Shopping

Loutrakis on mitmeid kullakauplusi, rõiva- ja jalatsipoode. Kauplused on avatud E,K,L kell 09:00-14:00, T,N,R kell 09:00-14:00 ja 18:00-21:00. Puu- ja köögiviljaturg töötab kolmapäeviti Matsi tänaval ning laupäeviti Karaiskakis tänaval.

Vaatamisväärsus

Epidauros - Epidaurose amfiteater on ehitatud umbes aastal 300 eKr, kus kohti jagub 12 000 pealtvaatajale. Kreeka teater tekkis laululis-tantsulistest etendustest, mida pidustuste puhul suurema seltskonnaga veelgi suuremale seltskonnale ette kanti. Peagi kerkis aga probleem, et näevad-kuulevad ainult esimesed read. Olukorra lahendamiseks oli kaks võimalust: kas tõsta kõrgemale esinejad või pealtvaatajad. Ehkki teine võimalus on tunduvalt kallim, tundus see kreeklastele mõislikum.


Huvitavaid fakte

  • Loutraki on saanud oma nime Gerani mägede jalamil asuvate mineraalveeallikate järgi.

Mida me soovitame?

  • Hotellides, suuremates restoranides ja ostukeskustes saab maksta nii sularahas kui ka krediitkaardiga. Bensiinijaamades krediitkaardiga maksta ei saa.

  • Raha väljavõtmise korral sularahaautomaadist läheb maha teenustasu 2,5%.

  • Kloostritesse ja kirikutesse ei sobi minna napis rõivastuses.

Mida me teame?

  • Loutraki on saanud oma nime Gerani mägede jalamil asuvate mineraalveeallikate järgi.
Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud