6310 110

Machu Picchu

Machu Picchu, Peruu

Machu Picchu

Machu Picchu

Machu Picchu on hästi säilinud inkade kindlustatud asula Peruus, mis arvatavasti ehitati valitseja Pachacuteci juhtimisel 15. sajandil. Machu Picchu asub 2430 meetri kõrgusel troopiliste mägimetsade keskel Urubamba oru kohal.  Machu Picchu nimetus tuleneb ketšua keelest, mis tähendab 'vana mägi' või 'vana tipp'. Arvatakse, et tegemist on kunagise kuningliku inkade linnaga ja ümberkaudsetest istandustest kogutavate kokade keskusega. Machu Picchus on säilinud enam kui 200 hoonet ning alates 1983. aastast kuulub kultuuri- ja loodusmälestis UNESCO maailmapärandi nimistusse.

LippVapp
AsukohtLõuna-Ameerika
RiikPeruu
AjavööndGMT - 5h. Erinevus Eesti ajaga -7h, märtsist oktoobrini -8h
Pindala1 285 220 km²
Rahvaarv29 546 963 (2009)
Haldusjaotus24 departemangu ja 1 konstitutsiooniline provints
Keeledhispaania, ketšua ja aimara

Ajalugu

Machu Picchu ehitus algas umbes 1440. aastal. Seni ei ole teada, kes on Machu Picchu ehitanud, kuid arvatakse, et ehituse algataja oli inkade valitseja Pachacutec.


Avatud külastajatele

Machu Picchu on avatud iga päev kell 06:00-18:00.

Enne reisi tasub avamisajad üle kontrollida.

Piletiinfo

Machu Picchu külastamiseks tuleb osta 3-päevane pilet Aguas Calientes rongijaama lähedal asuvast Machu Picchu kultuurikeskusest, sest mäe tipus ei müüda sissepääsu pileteid. Piletimüük on avatud iga päev kell 05:15-19:00 ning hinnad on järgmised:

  • 126 sole – täiskasvanu
  • 63 sole – õpilased ISIC kaardi olemasolul. Teisi õpilaspileteid ei aktsepteerita.

Enne reisi tasub piletihinnad üle kontrollida.

Transport

Aadress: Machu Picchu, Peruu

Machu Picchu mäetippu jõudmiseks on mitu erinevat võimalust: jalgsi või mööda Inkade Rada, mis on ilmselt kõige huvitavam alternatiiv; samuti rongiga Cusco linna San Pedro rongijaamast, mis viib Aguas Calientes rongijaama.

Mida me soovitame?

  • Peruus on paljude hotellide fuajees võimalik tasuta juua kohalikku kokalehtedest teed, et turist tekkiva kõrgusevahega paremini harjuks. Kokatee on nimelt kõrgusepöörituse vastu parim rohi. Ka Machu Picchule tõustes tasub tassike teed juua, et saaks päeva kõrgel kaljutipus tervisehädadeta mööda saata.

  • Soovitatav on minna Machu Picchule hommikul enne kella 11:00 või õhtupoolikul peale 15:30, sest siis on tunduvalt rahulikum kui enne lõunat ja pärastlõunasel ajal. Kõige rohkem on külastajaid esmaspäeviti ja kõige vähem pühapäeviti.

  • Machu Picchule ronimine ei ole soovitatav kõrgusekartjatele ja astmaatikutele.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud