6310 110

Madagaskar

Madagaskar, Madagaskar

Madagaskar

Madagaskar

Madagaskar on suuruselt maailma 4. saar. Juba 88 miljonit aastat on Madagaskar olnud muust maast eraldatud, mille tulemusena on säilinud seal paljud loomad - linnud ja taimestik, mida mujal maailmas näha ei ole. Paljud metsad on muudetud rahvusparkideks ja reservaatideks.  Madagaskaril elavad leemurid, mille paljud liigid on UNESCO kaitse all. 

LippVapp
AsukohtAafrika
RiikMadagaskar
Ajavöönd+1h
Pindala587,041 km2
Rahvaarv21,926,221
Haldusjaotus6 provintsi: Antananarivo provints, Antsiranana provints, Fianarantsoa provints, Mahajanga provints. Toamasina provints, Toliara provints
Keeledmalagasy, prantsuse keel
NaaberriigidMosambiik, Mauritius
PiiridMadagaskar asub Aafrikast idas India ookeanis
RiigikordDemokaaratia
RiigipeaPresident
PealinnAntananarivo
RahaühikMalagasy ariary (MGA)
RahvastikEnamasti malagassid. Vähemal määral komoorlased ja prantslasi
ReligioonidPaljud hõimurahavad on maausku, aga linnades elavad inimesed on kristlased
Peamised majandusharudTurism, tekstiilid, vanilli tootmine,
TolliinfoTollivabalt võib riiki tuua 500 sigaretti, 1 liiter alkoholi, sularaha üle 7500 EUR tuleb deklareerida
VaktsineerimineSoovituslikult võiks vaktsineerida A-hepatiidi vastu

Viisainfo

Eesti kodanikule on vajalik viisa, mida on võimalik vormistada Antananarivo lennujaamas. Viisa maksumuseks on 140 000 MGA (ehk 50 EUR). Viisa antakse kuni 90 päevaks ja riiki sisenajal peab olema edasi tagasi lennubroneering Madagaskarile. Passis peab olema 1 vaba leht viisa jaoks.

 

Ajalugu

Arvatakse, et Madagaskar oli üks viimaseid maa-alasid, mis asustati inimeste poolt umbes 500 – 200 aastat eKr. Esimesed asustatud maa-alad olid rannaäärsed vihmametsad, kus hariti maad. Esimesed loomad, kellega inimesed maad jagasid olid leemurid ja Malagasy jõehobu, kes tänaseks on väljasurnud küttimise ja eluala laienemisega.


Kliima

Madagaskar asub troopilises (lõunaosa) ja lähisekvatoriaalses (põhjaosa) kliimavöötmes. Madagaskari kliima on troopiline ja väga niiske, ning rannikul on  tavaliselt kuumem kui sisemaal. Temperatuur on aasta läbi põhjaosas 25-27oC, lõunaosas 22-24oC. Niiskete ida- ja kagupassaatide tõttu sajab idarannikul ja Kõrgplatoo astanguil 2000-3500 mm aastas. Loodeosas on 900-1800 mm, edelaosas 350-750 mm sademeid aastas. Talvel tabavad saare idaosa sageli troopilised tsüklonid.

Vaatamisväärsus

  • Antananarivo vanalinn, 
  • rahvuspargid
  • looduskaitsealad

Huvitavaid fakte

Ajaloolased väidavad, et Madagaskarist kirdesse jääv väikesaar Nosy Boroha võiks olla legendaarne piraatide utoopia „Libertalia“.

Mida me soovitame?

  • Vaalad. Parim aeg vaalade vaatlemiseks on septembri lõpust novembri lõpuni.

  • Reisiperiood. Parim aeg Madagaskarile reisimiseks on märtsi lõpust detsembri alguseni.

  • Poliitiline olukord. Poliitiline olukord Madagaskaril on ebastabiilne. Võib esineda poliitilisi rahutusi, rahvarohkeid demonstratsioone ja vägivalda, mistõttu tuleks vältida võimalikke rahvakogunemisi. Plaanides reisida Madagaskarile on soovitav jälgida kohapealset poliitilist olukorda ja meediat.

Mida me teame?

Ajaloolased väidavad, et Madagaskarist kirdesse jääv väikesaar Nosy Boroha võiks olla legendaarne piraatide utoopia „Libertalia“.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud