6310 110

Madeira

Madeira, Portugal

Madeira

Madeira

Madeira on vulkaanilise tekkega mägine saarestik Atlandi ookeanis, mis kuulub autonoomse üksusena Portugalile. Saarestikus on 20 saart, neist ainult 2 on asustatud: Madeira saar, mis on saarestiku suurim, ning Porto Santo.

Vaata edasi
LippVapp
AsukohtEuroopa
RiikPortugal
AjavööndEesti ajaga võrreldes -2h
Pindala801 km²
Rahvaarv247,399 (2009)
Haldusjaotus11 haldusüksust
Keeledportugali keel

Ajalugu

Atlandi ookeanis asuvatest saartest teati ilmselt enne nende ametlikuna dateeritud avastamist. Kaartidele ilmusid nad juba 1339. aastal.

Ametliku versiooni järgi triivisid 2 kaptenit, João Gonçalves Zarco ja Tristão Vaz Teixeira, 1418. aastal tormis kursist kõrvale ja sattusid saarele, mille nad nimetasid Porto Santo ( püha sadam), tähistamaks tänutunnet selle eest, et nad pääsesid võimalikust laevahukust.


Rannad

Madeira randadele on valdavalt iseloomulik halli kuni musta värvi vulkaaniline liiv, õigemini küll kiviklibu, seega rannamatil on päevitamisvarustuses väga kindel koht.

Kiviklibu tõttu mitte liiga mugava ranna pärast on Madeira saarele iseloomulik ehitada rannaäärseid vabaõhu basseinikomplekse, milles on mitmeid basseine, sealhulgas ka mereveebasseinid. Kompleksis on päevitustoolid, pakutakse rida teenuseid ja paljude basseinide juures on jäetud ka pääs rannale, kes seda basseinile eelistab.


Transport

Buss: Funchalis ja selle lähiümbruses on hea bussiühendus. Bussijuhilt ostes maksab linnasisese bussi pilet 2,10 EUR, kioskist või piletikassast ostes umbes 1 EUR ja sellele piletile saab raha juurde laadida. Soodsam on osta turistikaart pase turistico, mis maksab u 17 EUR ning millega võib nädala jooksul piiramatult linnaliinibussiga sõita. Mõned hotellid pakuvad ka tasuta bussitransfeeri kesklinna.


Söök ja jook

Funchalis leidub lai valik restorane alates Portugali ja rahvusvahelisest köögist kuni pizzarestoranide ja kiirsöögikohtadeni. Kindlasti tasuvad proovimist maitsvad kalaroad.


Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud