6310 110

Mallorca

Mallorca, Hispaania

Mallorca

Mallorca

Mahe vahemereline kliima, ilus loodus, kaunid rannad ja mitmekülgsed ajaveetmisvõimalused on kaasa aidanud sellele, et Mallorca saarel luua üht Euroopa tähtsaimat suvitusparadiisi.

LippVapp
AsukohtEuroopa
RiikHispaania
AjavööndKesk-Euroopa aeg; GMT + 1h. Erinevus Eesti ajaga +1h
Pindala506 013 km2
Rahvaarv46 miljonit (2010)
Haldusjaotus17 autonoomset piirkonda, mis jagunevad 50 provintsiks ja 2 autonoomset linna (Ceuta ja Melilla)
KeeledCastellano ehk Hispaania keel, lisaks räägitakse teatud piirkondades katalaani, galeegi, baski jm keeli.

Ajalugu

Paleoliitikumi perioodist aastatel 6000-4000 eKr on avastatud matmiskambreid ja esimesi elumärke.


Kliima

Mallorcal on vahemereline kliima kuumade suvede ja pehmete talvedega. Kõige kuumemad kuud on juuli ja august, mil päevane õhutemperatuur on 29-35 soojakraadi.

Vaatamisväärsus

Formentori neem
Formentori poolsaare maastik on põnev: 400 meetri kõrgused konarlikud kaljud vastanduvad nende jalamil lainetavale klaarile sinisele veele. Kaljudest kasvavad välja männid, mis ümbritsevad ka paljusid liivarandasid. Vahetult enne maanteetunnelit asub Mallorca üks kõige kuulsamaid botaanilisi leiukohti, kus kasvavad sõrmkübarad, baleaari alpikannid, lohevõhad ja pojeng.


Mida me soovitame?

  • Siesta kestab iga päev ajavahemikus 13.00-16.00. Enamik toidupoode on sel ajal suletud ning pühapäeval võivad toidupoed üldse kinni olla. Erandiks on suuremad kauplused Palmas, mis on avatud päev läbi ja pühapäeval umbes pool päeva.

  • Šopinguhuvilised saavad oma kire rahuldatud pealinnas Palmas. Esindatud on nii suuremad rahvusvahelised kiirmoeketid (H&M, Zara, Mango), veidi kõrgmoodi (Escada, Carolina Herrera, Joop) kui ka mitmed kohalikud kaubamärgid.

  • Sissepääs enamikesse muuseumidesse on tasuta.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud