6310 110

Marianzske Lazne

Marianzske Lazne, Tðehhi

Marianzske Lazne

Marianzske Lazne

Karlovy Vary linnast 43 km kaugusel ja ühtlasi Saksamaa piiri lähedal (15 km) asuv Marianske Lazne on maailmakuulus spaalinn, kus on rohkem kui 40 väga erineva keemilise koostisega mineraalveeallikat – hapukad veed temperatuuriga vahemikus 7-10°C. Neid kasutatakse joogiravimite ja mineraalvannidena ning tänu suhteliselt kõrgele kõrgusele ja puhtale õhule on allikatel ravivad omadused.

LippVapp
AsukohtEuroopa
RiikTðehhi
AjavööndKesk-Euroopa aeg; GMT + 1h. Erinevus Eesti ajaga + 1h.
Pindala51.81 km2
Rahvaarv14 083 (2005)
Keeledtšehhi keel

Ajalugu

18. sajandil hakkas Tepla kloostri arst Josef Jan Nehr uurima mineraalveeallikate omadusi ning leidis nende kasuliku mõju inimese tervisele. 1808. aastal lasi ta ehitada esimese spaahoone, millele pandi nimeks Marianske Lazne.


Kliima

Marianske Lazne kliima on pehme. Suved on soojad, kuid võivad olla ka vihmased ning talved on jahedad ja vihmased. Mõnikord sajab lund. Kevad algab seal tavaliselt juba märtsi lõpus ning soe sügis pikeneb oktoobrini. Kõige külmemad kuud on detsember, jaanuar ja veebruar. Kõige soojem kuu on juuli.

Rahvuspühad

1. jaanuar – Uusaasta
Lihavõtted
1. mai - Tööpüha


Vaatamisväärsus

Singing Fountain – Laulva purskkaevu fantastilist veenäitemängu, mida saadavad kuulsad klassikalise muusika heliteosed, saab näha regulaarsete intervallidega.

F. Chopin mälestusmärk - Fryderyk Chopini mälestusmärk, mis asub Chopini Maja ees, avati 1960. aastal. Chopini Maja külastuse käigus saab nautida ka Chopini muusikat.


Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud