6310 110

Masai Mara Rahvuspark

Masai Mara Rahvuspark, Kenya

Masai Mara Rahvuspark

Masai Mara Rahvuspark

Masai Mara on Keenia parim loodusreservaat. Asub 270 km kaugusel Nairobist ja sinna on u 4-5 tundi autosõitu.

Loodus on rikkalik ja lopsaks rohumaa kindlustab, et loomi on alati näha. Kliima on pehme, harva liialt kuum. Vihma, kui sajab, siis pealelõunal või öösel. Kõige fantastiliseimaid elamusi kogeb juulist oktoobrini,  kui on loomade rände aeg, mis on nii erakordselt arvukas, et kutsutakse ka Suureks Rändeks.

Masai Mara on üks paremaid tasandikul asuvaid loodusreservaate, kus teie silme ees on nagu elus pilt Discovery Channelist: emalõvi murdmas kaelkirjakut, cheetah koos pojaga tegema lõunauinakut kaljunukil, gazell toomas ilmale järeltulijat...

Vaata edasi
LippVapp
AsukohtAafrika
RiikKenya
AjavööndGMT + 3h. Erinevus Eesti ajaga +1h, märts-oktoober 0h, kuna Kenya ei kasuta suveaega
Pindala582 650 km²
Rahvaarv34 222 900 (2006)
Haldusjaotus8 provintsi
Keeledsuahiili ja inglise keel

Ajalugu

Kui loodusreservaat asutati 1948.aastal kattis Mara ainult 520 km2 praegusest territooriumist sealhulgas Mara Kolmnurk. Territooriumi laiendati idasuunas 1961 ja kattis nüüd 1,821 km2 ning ühtlasi muudeti ta metsloomade reservaadiks.

Tänaseks on revaadi territoorium 1510 km2 ja ta on kõige põhjapoolsem osa Mara-Serengeti ökosüsteemist, mis katab 25 000km2 suuruse territooriumi Keenias ja Tansaanias.

Piletiinfo

Safari pakettide hinnad on väga erinevad sõltuvalt mitmepäevane programm on, millises majutuses elatakse, millisel hooajal külastus toimub ja palju muid detaile. Seega pole olemas ühest hinnakirja.

Näiteks kolmepäevase safari hinnad kõiguvad orienteeruvalt 950-1600USD vahel inimese kohta kõrg või tipphooajal. Tavaliselt on hinna sees transfeerid alates lennujaamast sõidud loodusesse, majutus, söögikorrad, siselennud, kus vaja, pargi tasud.

Mida me soovitame?

  • Vaktsineerimine. Soovitav on vaktsineerida kollapalaviku ja A-hepatiidi vastu.

  • Turvalisus. Safaril tuleb järgida safari tavasid: räägitakse vaiksel häälel, et mitte loomi eemale peletada või ärritada, usaldatakse tingimusi esitamata safari juhte, kes teavad kuhu ja millal sõita, kui lähedale loomadele on turvaline sõita pildistamiseks.

  • Pagas. Safarile tuleb kaasa pakkida pehmete külgedega reisikott, mitte tugev kohver. Pagasit transporditakse auto katusel ja kõvad kohvrid pole turvalised, võtavad liialt ruumi ning võivad ka katki minna.

  • Planeerimine. Safarireisi tuleks planeerida 8-10 kuud ette. Majutusvõimalusi on loodusreservaatides piiratult ja kohad on pikalt ette välja müüdud, eriti tipphooajal.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud