6310 110

Mauritius

Mauritius, Mauritius

Mauritius

Mauritius

Vulkaanilise päritoluga saar Mauritius on tõeline sukeldujate, snorgeldajate ja surfarite paradiis. Maalilised mäed, kristallselge vesi valgeliivalistel randadel, rannikut ümbritsevad korallrifid, väga sõbralikud ja abivalmis inimesed, mahe rahvamuusika ning suurepärased toidud on igal juhul väärt saare külastamist. Nagu Mark Twain on öelnud, veendub igaüks siin tõesti ise, et kõigepealt loodi Mauritius ja paradiis loodi selle saare järgi.

LippVapp
AsukohtAafrika
RiikMauritius
AjavööndGMT +4h, erinevus Eesti ajaga +1 h
Pindala2040 km²
Rahvaarv1 288 000 (2008)
KeeledMauritiuse kreooli keel, prantsuse ja inglise keel
NaaberriigidMadagaskar
Riigikordvabariik
Riigipeapresident Anerood Jugnauth
PealinnPort Louis
RahaühikMauritiuse ruupia (MUR)
Rahvastikligi 70% indo-mauritaane; ülejäänud on peamiselt kreoolid, mulatid, neegrid, malagassid, hiinlased, eurooplased ja araablased.
Religioonidhinduism (52%) ja kristlus (30%)
Peamised majandusharudsegatüüpi arengumajandus, mis põhineb töötleva tööstuse toodangu ekspordil, põllumajandusel ja turismil.
TolliinfoRiiki sisenedes võib kaasa võtta tubakat kuni 250g (k.a. sigareid ja sigarette), piiritust kuni 1liiter ning veini ja õlut kokku kuni 2 liitrit.
VaktsineerimineA-hepatiidi vastu

Viisainfo

Eesti kodanikel on õigus viisavabalt riigis viibida kuni 6 kuud aasta jooksul. Kaasas peab olema pass, mis kehtib vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppemist, samuti tagasisõidupilet ja hotellibroneering. Vana punase passi puhul on viisa vajalik olenemata reisi pikkusest.

Ajalugu

Mauritiuse saar oli esimene, mille araabia meremehed avastasid. Täpset kuupäeva ei olegi, millal Mauritius avastati, aga araablased väidavad, et umbes 9. sajandil. Araablaste meremehed ei olnud saarest huvitatud, kuid nimetasid selle siiski nimedega Dina Arobi või Dinarobin.


Kliima

Mauritiusel on  läbi aasta troopiline mussoonkliima ning seal on vaid kaks aastaaega - talv ja suvi. Kõige kuumem aeg on detsembrist aprillini, mil temperatuur varieerub kogu saare ulatuses, tõustes kuni 25-30ºC. Selles ajavahemikus võib esineda tugevaid tsükloneid, mil sajab mitu päeva ja tugev tormituul võib põhjustada palju purustusi. Mauritiuse talv kestab juulist septembrini, mil keskmine temperatuur on 24°C. Temperatuur on saare keskel erinevam ja jahedam kui rannikualadel. Läänerannikul on palju niiskem kui idarannikul.

Vaatamisväärsus

Black River Gorges National Park – rahvuspark katab 3,5% saare pinnast ja on koduks 300 eri liiki õitsevatele taimedele ning 9 Mauritiusele omasele linnuliigile. Hoolega vaadates võib seal märgata nii haruldast tambalacoque ehk dodo puud, musta eebenipuud, kui ka metsikuid guajaavasid.


Huvitavaid fakte

 • Mauritiusel elas kuni 17. sajandi lõpuni praeguseks välja surnud lind nimega Dodo, keda jahtisid laialdaselt kohalikud varajased asunikud.
 • Mauriitlaste perekonnas on 6 ja enam last tavapärane nähtus.
 • Mauritiuse traditsiooniline rahvatants on Sega, mille muusika pärineb Madagaskari ja Aafrika rituaalmuusikast.


Loodus

Mauritius on vulkaanilise päritoluga korallrahudest ümbritsetud saar. Saare põhjapoolne osa on tasandik, mis läheb üle keskplatooks (270-730m üle merepinna). Platood ümbritsevad väikesed mäed, mis on arvatavasti olnud iidse vulkaani servad; kõige kõrgem punkt on 826 meetri kõrgune Petite Rivière-Noire Peak. Kaks suuremat jõge Grand River South East (40 km pikk) ja Grand River North West on peamised saare hüdroenergiaga varustajad.


Rannad

Mauritiuse valge liiva ja kristallselge sinise mereveega ilusad rannad on ideaalsed rannapuhkuse veetmiseks.


Ajaveetmisvõimalused

Mauritiusel võib harrastada kõiki veespordialasid – olemas on vesijalgrattad, kayaki paadikesed, langevarjusõidu võimalused, sukeldumine, snorgeldamine, veesuusatamine, purjetamine ja surfamine; samuti saab harrastada matkamist, safariga sõitmist, golfi, ratsutamist jpm. Paljudel hotellidel on oma külalistele olemas surfamise ja kayaki varustus ning ka jalgrattad, mida saab jalgrattamatkaks laenutada.


Söök ja jook

Mauritiuse köök on segu prantsuse, India, Hiina ja Aafrika traditsioonidel põhinevast köögist ning kasutab kogu mere rikkalikke saadusi. Sealsed road on tuntud ja hinnatud kogu maailmas, sest valmistamine on pärandatud põlvkondadelt põlvkondadele.


Transport

Pride ja Trochetia on Mauritiuse laevad, mis sõidavad Réunion ja Rodrigues saarele ning Madagaskarile. Ühe suuna pilet Madagaskarilt Mauritiusele maksab esimeses klassis € 275 ja teises klassis € 255. Laevateekond kestab vähemalt neli päeva, kuid võib-olla ka kauem, kui läbitakse Réunion. Laev lahkub igal teisel kolmapäeval.


Mida me soovitame?

 • Hooaeg. Ilmastiku poolest kindlam on valida hotell saare põhja osas.

 • Hooaeg. Turismi kõrghooaeg on novembrist märtsini, kus hinnad on kõrgel ja majutust raske leida.

 • Mauritiusel on vasakpoolne liiklus. Turvavööd on kohustuslikud.

 • Soovitav on mitte kasutada litsentseerimata taksosid. Need lubavad odavamalt sõita, kuid nii võib sattuda röövi ohvriks.

 • Bussis tuleks maksta väikestes kupüürides ja täpse rahaga, sest con-tro-Lairil (piletimüüja) ei pruugi vahetusraha olla.

 • Öösiti ei ole soovitav üksi pimedatel tänavatel jalutada. Port Louis’ keskturul tuleb ettevaatlik olla taskuvaraste suhtes.

 • Väärisasjad, dokumendid ja raha tuleks hoida hotelli seifis.

 • Kohates avamerel delfiine, tuleks meeles pidada, et neid ei tohi katsuda, toita ega ehmatada.

Mida me teame?

 • Mauritiusel elas kuni 17. sajandi lõpuni praeguseks välja surnud lind nimega Dodo, keda jahtisid laialdaselt kohalikud varajased asunikud.
 • Mauriitlaste perekonnas on 6 ja enam last tavapärane nähtus.
 • Mauritiuse traditsiooniline rahvatants on Sega, mille muusika pärineb Madagaskari ja Aafrika rituaalmuusikast.

 • Kui Prantsusmaa sisenes saareriiki 1715. aastal, nimetati see Prantsusmaa saareks.
 • 10% saare territooriumist koosneb kaitse all aladest.
 • Mauritius on kõige tihedama asustusega riik Aafrikas.
 • Mauritiuse rahvuslind on kuldne kotkas.
 • Mauritiuse rahvuslipu neli värvi: punane, sinine, kollane ja roheline tähistavad vastavalt Suberbe Flamboyant puud, India ookeani, iseseisvuse valgust, päikesepaistet ja saare taimestikku.
Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud