6310 110

Neuschwansteini loss

Neuschwansteini loss, Saksamaa

Neuschwansteini loss

Neuschwansteini loss

Neuschwansteini loss asub Lõuna-Saksamaal, looduslikult väga kaunis kohas Alpides, kust avanevad hunnitud vaated mägedele ja järvedele.

Kuningas Ludvig II laskis selle lossi  ehitada omale pelgupaigaks, kuhu põgeneda inimeste eest, kuid nüüd – sajad aastad hiljem on see koht, mida aastas külastab üle 1,3 miljoni turisti.

Vaata edasi
LippVapp
AsukohtEuroopa
RiikSaksamaa
AjavööndKesk-Euroopa aeg; GMT + 1h. Eesti ajast 1h taga.
Pindala310,43 km²
Rahvaarv1,35 miljonit
Haldusjaotus25 linnaosa
KeeledSaksa

Ajalugu

5.septembril 1869. pandi lossile pidulikult nurgakivi.
Kõige esimesena valmisid väravaehitused (1872) ja juba järgmisel aastal olid valmis sissekolimiseks. Kuningas Ludvig II elaski seal ülemisel korrusel noil päevil, kui käis isiklikult ehitustöödel silma peal hoidmas.
Kuninga oma eluruumid valmisid 1884.a. Kuid Ludvig II ise sai oma palees elada ainult 172 päeva. Pärast tema tagandamist troonilt, leiti ta järgmisel päeval lähedalasuvast järvest surnuna.

Avatud külastajatele

Neuschwansteini loss on avatud iga päev, välja arvatud 1. jaanuar ja 24. 25. ning 31. detsember.

aprill-september: 08:00-17:00
oktoober-märts: 09:00-15:00

Enne reisi tasuks avamisajad üle kontrollida.

Piletiinfo

12 EUR – täispilet
8 EUR – sooduspilet
Tasuta - lapsed ja noored alla 18.a

Piletid tuleb osta Hohenschwangau külas asuvast piletikeskusest. Loss ise asub kõrgel mäe otsas ja seal enam pileteid ei müüda.

Lossi saab külastada ainult giidiga tuuridel, mida korraldatakse nii inglise kui saksa keelseid. Tuurid kestavad päev läbi.

Enne reisi on soovitav piletihinnad üle kontrollida.

Transport

Neuschwansteini loss asub Schwangau ja Füsseni lähistel. Jalgsiteekond üles lossi juurde algab Hohenschwangau külast. See on ka viimane võimalus autot parkida.

Lossini jõudmiseks on mitu võimalust: jalgsi ca 30 minuti jalutada; kasutada lisatasu eest hobukaarikut või Schlosshotel Lisl`i juurest väljuvat bussi, mis viib teid ca 600 m kaugusele Neuschwansteini lossist.

Ühistranspordiga Hochenschwangau külani:
Sõida rongiga (Deutsche Bahn koduleht) kuni Füssenini, siis bussiga RVA / OVG 73 suunas Steingaden / Garmisch-Partenkirchen või bussiga RVA / OVG 78 suunas Schwangau, kuni jõuate  Hohenschwangausse. Busside info.

Autoga kohale saamiseks vaata kaarti ja juhendit siit

 

Mida me soovitame?

  • Kolm lossi ühe korraga. Saadaval on ka kombipileteid ehk kui soovite külastada samal päeval kõiki kolme kuningas Ludvig II lossi (Neuschwanstein, Linderhof, Herrenchiemsee).

  • Piletite ettetellimine. Pileteid saab lisatasu eest ette reserveerida, mida on soovitatav teha arvestades, et suvekuudel külastab lossi iga päev ligi 6000 inimest. Hiljemalt 1-2 päeva enne saabumist saab pileteid reserveerida ning tühistada lausa mõned tunnid enne planeeritavat külastust.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud