6310 110

New Delhi

New Delhi, India

New Delhi

New Delhi

Pealinn Delhi on suurim metropol Indias ning asub Yamuna jõe kallastel. Tänapäeval on Delhi multikultuurne metropol, millest on saanud India kultuuri-, poliitika- ja finantskeskus.

LippVapp
AsukohtAasia
RiikIndia
AjavööndGMT + 5,5h. Erinevus Eesti ajaga +3,5h, märtsist oktoobrini +2,5h.
Pindala42,7 km²
Rahvaarv11 950 000 (2008)
Keeledhindi ja inglise keel

Ajalugu

India eepose Mahābhārata järgi asutasid linna umbes 1200 eKr pandavad ja nimetasid selle Indraprasthaks.

1192 vallutas linna Muhammad Ghuri, kes pani aluse muslimite võimule Põhja-Indias.


Kliima

Delhis on lähisekvatoriaalne kliima. Märtsist maikuuni puhuvad tuuled toovad Thari kõrbest palju liiva ja kuigi sel ajal ei ole temperatuurid kõige kõrgemad, peetakse seda kõige raskemaks aastaajaks. Lühike talv algab novembri lõpus ja on tuntud tugevate udude poolest.


Rahvuspühad

Indias on 3 riigipüha, mida järgitakse kõigis India osariikides ja liiduterritooriumides:

26. jaanuar – Vabariigi päev
15. august – Iseseisvuspäev
2. oktoober – Mahatma Gandhi sünnipäev


Transport

New Delhi ühistranspordisüsteemi moodustavad bussid, autorikšad ja Delhi metroo. New Delhis on 2700 bussipeatust.

Autorikšad on Delhis populaarsed, sest nad on odavamad kui taksod. Enamik neist töötab vesinikkütusega. Autorikšad on tavaliselt kollast või rohelist värvi.


Shopping

Kesklinnas asuvad peamiselt basaarid – turud, kus saab lõpmatult kaubelda. Connaught Place on unikaalne segu euroopa-stiilis ostukeskusest ja india basaarist. Rajouri Garden Market’il ja Lajpat Nagari Keskturul müüakse peamiselt nii etnilisi kui ka kaasaegseid rõivaid. Rajouri Garden’is asuvad ka mitmete rahvusvaheliselt tuntud brändide poed, nende hulgas United Colours of Benetton, Marks & Spencer.


Vaatamisväärsus

Delhi tuntuimad vaatamisväärsused on pärit Delhi sultanaadi ja suurmogulite riigi aegadest.

Punane fort – Punane fort kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Parima mulje jätab fort Jama Masjidi lõunapoolse minareti tipust ning sissepääs on tasuline.

Jama Masjid – Jama Masjid on India suurim mošee, mis asub Delhi vanalinna servas ja mitte kaugel Punasest fordist. Sissepääs on tasuta, minareti tippu ronimine aga tasuline. Jalanõud saab raha eest värava juurde jätta. Mošeesse mahub korraga palvetama 25 000 moslemit.


Viisainfo

Alates 13. juunist 2012 on võimalik viisat taotleda Tallinnast India saatkonna viisaesinduskeskusest. Viisakeskus asub Raekoja plats 13, avatud esmaspäevast reedeni kell 10-14. Infot võib küsida telefonil +372 631 3663 või e-postil: estonia@igcsvisa.fi.

Mida me soovitame?

  • Soovitav on juua vaid poest ostetud mineraal- või allikavett.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud