6310 110

Palanga

Palanga, Leedu

Palanga

Palanga

Palanga on Läänemere tuntumaid kuurortlinnu, mis tänu turbamudale ja mineraalveele on kuulsaks saanud kui üks õige ravikuurort. Siinsed valged liivarannad, meelelahutust täis rannapromenaad ja tihe kultuuriprogramm kutsuvad ikka ja jälle avastama.

LippVapp
AsukohtEuroopa
RiikLeedu
AjavööndGMT +2; Eesti ajaga sama aeg
Pindala79 km²
Rahvaarv17 600 (2008)
Keeledleedu, vene, poola

Ajalugu

Lühikokkuvõte:

  • Esimesed elanikud saabusid Palangasse juba 3. sajandil eKr.
  • 10.-12. sajandil on Palanga Leedu tähtsaks kaubanduskeskuseks ja hõlmab neli asustusala.
  • Palangat mainitakse esmakordselt 1253. aastal.
  • 1791. aastal sai linn linnaõigused.


Kliima

Palangas on mõõdukalt mereline kliima, sest kuurortile avaldab mõju Golfi hoovus. Ka kevad algab sel põhjusel Palangas varem. Suvel paistab sageli ere päike, kuid merevesi on jahe ja karastav – 16-17 kraadi. Siin on päikesepaistelisi päevi kaks korda enam kui teistes Leedu kuurortides.

Rahvuspühad

1. jaanuar – Uusaasta
16. veebruar – Leedu Vabariigi iseseisvuspäev
11. märts – Leedu taasiseseisvumispäev
8. aprill – Esimene ülestõusmispüha
9. aprill – Teine ülestõusmispüha


Transport

Palanga rahvusvaheline lennujaam asub 7 km kaugusel Palanga kesklinnast. Lennujaama saab sõita nii bussi, takso kui ka renditud autoga.

Shopping

Palanga rannapromenaadil on lugematu hulk müügikohti, kust võib osta ehteid, salle, rätikuid, kleite, jalanõusid ja mitmesuguseid suveniire. Loomulikult on arvukalt poode ka Palanga kesklinnas. Hinnad on pisut kõrgemad kui 25 km kaugusel asuvas Klaipedas.


Vaatamisväärsus

Merevaigumuuseum - Krahv Tiskeviciuse lossis asub praegu Merevaigumuuseum, mille eksponaadid viivad ajas 40 miljonit aastat tagasi. Nagu elavad tunduvad need männivaigu sisse tardunud putukad läbipaistvas, selges kollases merevaigus, mida Balti meri veel praegugi tükikestena kaldale uhub. Loss asub tiigi ja legendaarse Birute mäe vahel. Kõik need paigad on ümbritsetud salapäraste legendidega printsess Birutest, jumalanna Juratest ja ussikuninganna Eglest.


Söök ja jook

Palangas saab osta imeliselt maitsvat värsket suitsukala ja lesta. Pakutakse suitsetatud latikat, skumbriat, paltust, turska ja paljusid muid kalaliike. Parim luksus on aga see, et kalapaadid sõidavad otse randa ja sealt on võimalus osta värskelt suitsetatud kala.

Mida me soovitame?

  • Kura säärele jõudes tuleb maksta ühekordset keskkonnamaksu.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud