6310 110

Peking

Peking, Hiina

Peking

Peking

Läänelikus suurlinnas Pekingis saavad kokku ajalugu ja tänapäev. Peking võlub iidvana kultuuri, läikivate kõrghoonete ja kaunilt kujundatud lillepeenardega, lisaks põneva toidukultuuri ja väga sõbralike kohalike elanikega.

LippVapp
AsukohtAasia
RiikHiina
AjavööndHiina aeg; GMT + 8h. Erinevus Eesti ajaga +6h; märtsist oktoobrini +5h, kuna Hiinas ei ole suveaega.
Pindala1370 km²
Rahvaarv7 072 000 (2007)
Haldusjaotus8 linnarajooni
Keeledhiina keel

Ajalugu

Esimesed jäljed inimasustusest Pekingis pärinevad ajast 230 000-250 000 aastat tagasi.


Kliima

Pekingis on suvine keskmine temperatuur üle 30 soojakraadi ja talved on arktilise külmusega. Aastane keskmine temperatuur on 13.1oC. Kõige soojem on juulis ehk +28oC ja kõige külmem jaanuaris ehk -2oC.

Rahvuspühad

1. jaanuar – Uue aasta päev
8. märts – Naistepäev
12. märts – Puu istutamise päev
1. mai – Töörahva pühapäev
4. mai – Noorte päev
1. juuni – Rahvusvaheline lastepäev
1. august – Sõjaväe päev
10. september – Õpetajate päev
1. oktoober – Rahvuspäev

Transport

Pekingi metrool on 14 liini kokku 172 metroopeatusega. Metrooga sõitmine on tavaliselt kiire, ökonoomne ja mugav – seda eriti hommikuste ja õhtuste tipptundide ajal.


Shopping

Turud:

  • HongQiao pärliturg – HongQiao turg asub Taevatempli lähedal ning pakub kolmel korrusel pärleid, ehteid,  aksessuaare, riideid, käekellasid, kunsti, mänguasju jne. Turg on avatud iga päev kell 09:30-19:00.


Vaatamisväärsus

Dong Wu Siidimuuseum Siidimuuseumis näidatakse, kuidas on võimalik siidikookonist niidiots kätte saada ja kuidas keritakse kaheksast kookonist niit kokku. Samuti saab oma silmaga näha siidivati valmistamist, millest omakorda saab teha tekke. Muuseumist saab kaasa osta tekke, siidist voodipesu ja muid siiditooteid.
Hiina Müür - Maailma suurim kaitserajatis Hiina müür on riigi sümbol ja uhkus. Suur Hiina müür ehitati 3. sajandist eKr kuni 17. sajandini eesmärgiga kaitsta valitsevaid dünastiaid võõrvõimude sissetungi eest. Selle eri osad on väga eriilmelised. Pekingi lähedal paiknev kivist müüriosa on hästi säilinud ja turistidele eksponeeritud. Müüri läänepoolsemad osad meenutavad pigem madalat muldvalli. Müüri kogupikkus on pisut üle 6200 kilomeetri.


Söök ja jook

Pekingi ehk Põhja-Hiina köök on Hiina põhjaregiooni köök, mis ühendab endas kõige äärmuslikumaid vaateid. Põhja kulinaarne keskus on Peking. Põhja-Hiina regionaalse köögi olemuse määrab ekstreemne, köögi-ja teraviljakasvatuseks eriti ebasoodne kliima. Kuumadel suvedel ilmuvad turule lühikeseks ajaks melonid, baklažaanid, kõrvitsad, tsukiinid ja lillkapsas. Talvel süüakse kapsast, kaalikat ning nisu-ja hirsitooteid, mis on talupidajate kodudes pajaroogade põhikomponendid.


Mida me soovitame?

  • Liiklus on koleeriline. Tipptunnil on suured ummikud, kuid ka muul ajal võib sõit kuskile lähedale kesta üpris kaua.

  • Riiklikes poodides on fikseeritud hinnad, kuid sageli on mingist ostusummast alates ette nähtud kingitus või muu soodustus.

  • Inimesed on üldiselt rahulikud ja sõbralikud, kuid nendega on raske suhelda, sest keeli nad enamasti ei oska.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud