6310 110

Pilte Prantsuse Rivierast

Prantsuse Riviera, Prantsusmaa

Pilte Prantsuse Rivierast

Tänane Prantsuse Riviera ulatub Itaalia piirilt Touloni linnani. Meie reis viis Prantsuse Rivierasse septembris 2011. Siin leiad pilte toimunud ringreisist.

Riviera – selle nimega on keskajast alates kutsutud Liguuria mere rohkem kui 300 km pikkust rannikut Itaalia linnast La Speziast kuni Cannes’ini Prantsusmaal. Tänane Prantsuse Riviera ulatub Itaalia piirilt Touloni linnani.

Côte d’Azur – Taevasinine rannik- Itaalia piirist kuni Saint-Tropez’ni, mis hõlmab kahe Prantsusmaa departemangu – Alpes-Maritime’i ja Vari rannikud.

Provence on vanim piirkonna kohta kasutusel olev ajalooline nimi. See on tuletatud ladinakeelsest sõnast „provincia“, mis tähendab kellegi nimel valitsetavat ala.

Nice – see on Nizza tegelik ametlik nimi prantsuse ja ka inglise keeles, mis hääldub „niss“. Linna rajasid kreeka koloonia Massalia (praegu Marseille) elanikud umbes aastal 350 e.Kr. pärast võitu kohalike liguuri hõimude üle ja pühendasid linna võidujumalanna Nikele, andes sellele nimeks Nikaia, millest on aja jooksul saanud Nice. Nizza on linna nimi itaalia, saksa ning vene keeles, kust see ka eesti keelde tuli. Peale prantsuse keele räägitakse siin ka kohalikku keelt – nissardi, mille kohaselt on linna nimi Nissa.

Meie saatjaks reisil oli kohalik elukutseline giid-reisisaatja Sirje Lefebvre

Pilte ringreisilt saad vaadata siin

 

Prantsuse Riviera

Côte d'Azur ('helesinine rannik') ehk Prantsuse Riviera on piirkond Lõuna-Prantsusmaal Vahemere rannikul. Siin võib kohata ajalugu ja tänapäeva, Prantsusmaad ja Itaaliat, merd ja mägesid, Vahemere värve ja varje ning kultuurisündmusi ja linnamelu.


Vaata veel
Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud