6310 110

Prantsuse Riviera

Prantsuse Riviera, Prantsusmaa

Prantsuse Riviera

Prantsuse Riviera

Côte d'Azur ('helesinine rannik') ehk Prantsuse Riviera on piirkond Lõuna-Prantsusmaal Vahemere rannikul. Siin võib kohata ajalugu ja tänapäeva, Prantsusmaad ja Itaaliat, merd ja mägesid, Vahemere värve ja varje ning kultuurisündmusi ja linnamelu.

Vaata edasi
LippVapp
AsukohtEuroopa
RiikPrantsusmaa
AjavööndKesk-Euroopa aeg; GMT + 1h. Erinevus Eesti ajaga +1h
Pindala674 843 km2
Rahvaarv65,8 miljonit (2011)
Haldusjaotus27 piirkonda. Emamaal on 21 piirkonda ning eristaatuses olev Korsika saar. Lisaks neile on veel 5 meretagust piirkonda
KeeledPrantsuse

Ajalugu

Piirkond on olnud kuulus suvituskoht juba alates 18. sajandi lõpust. Tollal väisasid Prantsuse Rivierat eelkõige inglise aristokraadid, kes tulid siia terveks hooajaks tervist parandama.


Kliima

Prantsuse Riviera on aastaringselt pehme subtroopilise kliimaga.

Vaatamisväärsus

Antibes
Kreeklaste poolt 4. sajandil eKr asutatud linnas on kõige rohkem säilinud kadunud aegade hõngu. Säilinud on osa linnamüürist, mida mööda saab ka jalutada; kunagi Grimaldidele kuulunud kindlus, kus praegu töötab Picasso muuseum; ning Louis XIV kuulsa inseneri Vaubani poolt kohendatud kindlus Fort Carré. Antibes’i rand asub kohe linnamüüri taga.

Cannes
Cannes’i elu arteriks on kaunis Croisette’i bulvar, mille ääres asub ka linna kuulsaim hotell Carlton. Bulvari alguses kõrgub 1982 avatud Festivalide ja Kongresside Palee. Palee ja selle ees seisva väljaku ümbert leiab näitlejate käejäljed. Teisel pool paleed on jahisadam, kus peetakse rahvusvahelist jahtide näitust. Cannes’is on ühed parimad Riviera liivarannad ning restoranide ja poodide tänavad asuvad kohe teisel pool jahisadama ääres laiuvat väljakut.


Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud