6310 110

Rhodos

Rhodos, Kreeka

Rhodos

Rhodos

Rhodos on Kreeka saar, mis asub Egeuse meres 18 km kaugusel Türgist. Rhodos meelitab külastajaid maheda kliima, kaunite liivarandade ja paljude meelelahutusvõimalustega. Kuna seal on enam kui 300 päikeselist päeva aastas, lokkab saarel lopsakas loodus. Rhodos sobib kõigile: nii täiskasvanutele kui ka lastele, nii peredele kui ka üksikutele seiklejatele.

LippVapp
AsukohtEuroopa
RiikKreeka
AjavööndIda-Euroopa aeg; GMT + 2h. Eesti ajaga sama aeg.
Pindala131 957 km²
Rahvaarv11 305 118 (2010)
HaldusjaotusHalduslikult jaguneb Kreeka 3 piirkonnaks ja need omakorda 51 maakonnaks.
Keeledkreeka keel

Ajalugu

Saare hõivasid umbes 1400 e.m.a. ahhailased, seejärel umbes 1000 e.m.a. doorlased.


Kliima

Rhodose kliima on Vahemereline – pehmed talved ning kuumad, kuivad suved. Suvine kuumus on kergelt talutav, sest õhk on kuiv ja saare põhjaosas puhuvad pidevalt värskendavad meretuuled. Öine temperatuur on juunist septembrini mõnusalt soe - 21-24°C, oktoobris aga umbes +19°C.

Loodus

Loodus on lopsakas ja mitmekesine, alates liivarandadest kuni männimetsadega kaetud mäenõlvadeni.

Kuurordid

Faliraki
Faliraki on Rhodose saare suurim ja kirderanniku elavaim kuurort. Rhodose linnast 14 km kaugusel asuvas Falirakis on suurepärased liivarannad ning tänu linna keskel asuvatele ööklubidele ja baaridele on Faliraki noorte meeliskuurort. Kuurort sobib aga ka perepuhkuseks, sest siin on mitu lõbustusparki, nende hulgas Luna Park, Veepark ja Laste mängumaa. Sealne veepark on üks Euroopa suurimaid, kus leidub tegevust nii suurtele kui ka väikestele.


Vaatamisväärsused

Kamiros
Läänerannikul, 30 km kaugusel Rhodose linnast, asub Kamiros, mis antiikajal oli üks Rhodose tähtsamatest linnadest. Suurem osa linnast hävis 3.-2. saj eKr toimunud maavärinate tulemusel, kuid siiski on vaatamisväärset säilinud palju.


Söök ja jook

Söögi-ja joogikohtade valik Rhodosel on lai ning menüüd on trükitud kõikides peamistes võõrkeeltes. Saarel on  väga erineva hinnatasemega söögikohti ning hinnatase sõltub nii asutuse nimest (kohvik, tavern, restoran) kui ka asukohast. Näiteks Rhodose linna võrratu sadamavaatega ning vanalinna peaväljaku söögi-joogipaigad on tunduvalt kõrgemate hindadega.

Mida me soovitame?

  • Krediitkaardid nagu Visa, EuroMaster ja American Express on laialt kasutusel pealinnas ja puhkekeskustes. Väiksemates tavernides ja külapoodides eelistatakse reeglina sularaha.

  • Rendiauto pakub parimaid võimalusi saarega omapäi tutvumiseks. Autorendifirmasid on palju, kuid kõrghooajal juulis ning augustis on soovitav auto ette tellida.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud