6310 110

Rio de Janeiro

Rio de Janeiro, Brasiilia

Rio de Janeiro

Rio de Janeiro

Rio de Janerio on kõige ilusam linn Brasiilias, ümbritsetuna maalilistest mägedest ja kaunitest randadest. Paljud inimesed reisivad sinna ainult Copacabana ja Ipanema ranna pärast.

Kõige ilusamad vaated linnale ja Guanabara lahele avanevad Suhkrupea Mäelt. Lisaks lugematutele vaatamisväärsustele on Rio kuulus ka oma baaride, klubide, lounge`de ning eriliste öiste muusikaürituste tõttu.

Ülevaatlikult öeldes, Rio de Janeiro`s lausa pulbitseb suurlinna melu, rannanautlemine ja kõige pöörasema ööelu, mida oskate ette kujutada.

LippVapp
AsukohtLõuna-Ameerika
RiikBrasiilia
AjavööndGMT - 3-4h. Erinevus Eesti ajaga – 5-6h.
Pindala1 260 km2
Rahvaarv6 323 037
HaldusjaotusLinn on jagatud ajalooliseks Kesklinnaks (Centro), turismi-sõbralikuks ja shoppingu piirkonnaks - Lõuna Tsoon (Zona Sul), elamupiirkonnaks - Põhja Tsoon (Zona Norte) ja Lääne Tsooniks (Zona Oeste), koos uusima Barra da Tijuca piirkonnaga.
KeeledPortugali keel

Ajalugu

Sündmuste lühikokkuvõte:

1502 - eurooplased randusid Guanabara lahte. Arvates, et tegemist on jõega, nimetasid nad selle koha Rio de Janeiroks - "Jaanuari jõgi".
1555 - prantsuse kolonistid okupeerisid Guanabara Lahe, praeguse nimega Villegagnon.
1565 - peetakse tegelikuks linna asutamise aastaks portugaalaste poolt ning linna nimeks sai São Sebastiao do Rio de Janeiro, ühe Portugali pühaku auks.


Kliima

Põhja poolkera inimeste jaoks on lõuna poolkera aastaajad just vastupidised.

  • suvi detsember - veebruar,
  • sügis märts - mai,
  • talv juuni-august,
  • kevad september-november.

Rio de Janeiro`s on põhiliselt troopiline kliima. Temperatuur varieerub asukoha kõrgusest, kaugusest rannikust ning taimestiku tüübist. Iseloomulikud on pikad vihmaperioodid detsembrist märtsini.

Linna sisemaa osas on suvel 40 C sooja  üsna tavaline, kuid see ei kesta pikka aega. Igakuine maksimaalne temperatuur on +27 C


Rahvuspühad

1.jaanuar - Uusaasta
20.jaanuar - Saint Sebastian`i päev (Rio sünnipäev)
veebruar või märts - Karneval ja Tuhkapäev (40 päeva enne Lihavõtteid)
21.aprill - Tiradentes`e Päev (Brasiilia rahvuslik kangelane)
23.aprill - Püha Jüri päev
1.mai - Tööpüha
3.juuni - Issanda muutmise püha
7.september – Brasiilia Iseseisvuspäev
12.oktoober - Brasiilia kaitsepühaku päev (Our Lady of Aparecida)
2.november - Hingedepäev
15.november - Zumbi (musta mandri rahva teadlikuse päev)
25.detsember - Jõululaupäev

Transport

Rahvusvaheliste ja kõikide siselendude jaoks kasutatakse Galeão - Antonio Carlos Jobim Rahvusvahelist Lennujaama (paremini tuntud kui Galeão Rahvusvaheline Lennujaam).

See asub 20 km kaugusel kesklinnast. Lennujaamas võib minna kaua aega, kuna brasiillased armastavad palju reisida ning lennujaam on töötajate poolest alarahvastatud.


Shopping

Kui teete sisseoste tänaval, siis tuleb alati kaubelda, saate kindlasti kõvasti odavamalt. Kuid loomulikult tänavamüüjad ei hakka teiega ise esimesena kauplema, eriti kui näete välja kui turist. Turiste ikka tahetakse pügada ning öeldakse vähemalt 20% kõrgem hind. Eriti mitte-ametlikel turgudel nagu näiteks Saara ja randades. Poodides ning kaubanduskeskustes ei ole kauplemine viisakas.


Vaatamisväärsus

Suhkrupea mägi - peaaegu 400 m kõrgusele mäele, kust avaneb kaunis vaade ning mis on üks Rio de Janeiro sümbolitest saab sõita köisteed mööda.

Kristuse kuju - 38 m kõrgune kuju asub 700 m kõrguse mäe otsas, Suhkrupeast lääne pool. Looklev mägitee ning hammasraudtee viivad soovijad kuju juurde üles mäkke.


Huvitavaid fakte

  • Rio de Janeiros on vanim tegutsev elektritramm, mida nüüd kasutatakse peamiselt turistide sõidutamiseks. Santa Teresa Tramm või kohalikus keeles Bonde, on kohustuslik igale linna saabuvale turistile.

Söök ja jook

Rio`s on nii suur valik erinevaid toite, et igale maitsele leiab midagi. Hea võimalus tutvuda kohaliku köögiga on "comida a kilo" - buffee stiilis restoran, kus toidu hind arvestatakse kaalu järgi.

Kindlasti tuleks ära proovida Brasiilia kõige tuntuim roog "feijoada" - mustadest ubadest hautis erinevat sorti lihatükkidega.


Mida me soovitame?

  • Parim aeg Rio`t külastada on talveperiood, mis siis meie aja järgi on suvel. Kuna siis ei ole seal väga palav.

  • Öösiti ta ei ole tark reisida ühistranspordiga, ohutum variant on kutsuda takso. Metroosid tasuks üldse öösel vältida.

  • Taksodest tasub kasutada ainult neid, millel on kehtiv litsentsi tunnus aknal. Kindlasti peaks sisse istudes kontrollima, kas taksomeeter näitab õiget tariifi (päevasel ajal 1 ja öisel ajal 2, mis on u. 20% kallim).

Mida me teame?

  • Rio de Janeiros on vanim tegutsev elektritramm, mida nüüd kasutatakse peamiselt turistide sõidutamiseks. Santa Teresa Tramm või kohalikus keeles Bonde, on kohustuslik igale linna saabuvale turistile.
Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud