6310 110

San Francisco

San Francisco, Ameerika Ühendriigid

San Francisco

San Francisco

Poolsaarele ehitatud San Francisco on Ameerika Ühendriikide lääneranniku üks populaarsemaid ja ühtlasi ka ahvatlevamaid linnu. Erinevalt paljudest Ameerika linnadest on San Franciscol väga rikas ajalugu, samuti põnevad vaatamisväärsused, mitmekülgne kultuurielu ja muidugi kesklinn, mis on kompaktne ning piisavalt huvitav, et seda avastada jalgsi.

LippVapp
AsukohtPõhja-Ameerika
RiikAmeerika Ühendriigid
AjavööndVaikse ookeani vöönd: GMT – 8h; Eesti ajast 10 tundi taga.
Pindala600,7 km²
Rahvaarv805 235 (2010)
Haldusjaotus15 linnaosa/piirkonda
Keeledinglise keel

Ajalugu

Vanimad arheoloogilised tõendid inimeste elamise kohta San Francisco linnaterritooriumil pärinevad aastast 3000 eKr. Yelamu grupp elas mitmes väikeses külakeses, kui hispaania maadeavastajad saabusid piirkonda 2. novembril 17 69. Seda peetakse esimeseks dokumenteeritud San Francisco lahe külastuseks eurooplaste poolt.


Kliima

San Franciscot iseloomustavad niisked mõõduka külmaga talved ja kuivad suved. Kuiv periood maikuust oktoobrini on mõõdukast kuni sooja ilmani keskmise kõrgeima temperatuuriga 18–22°C ja keskmise madalaima temperatuuriga 11–13°C. Vihmane periood novembrist aprillini on natuke jahedam - keskmise kõrgeima temperatuuriga 14–18°C ja keskmise madalaima temperatuuriga 8-11°C.

Transport

San Franciscos on võimalik sõita maailmakuulsate vanaaegsete köistrammide ning bussidega, mille ühtset süsteemi opereerib Muni. Köistrammid ja bussid on küll tihti ülerahvastatud, kuid see-eest on nendega odav sõita. Pileteid müüakse bussis, mistõttu on vajalik täpne raha, ning ka Muni metroopeatustes. Köistrammid liiguvad kolmel trammiliinil Market Street ja Fisherman's Wharf vahel: Powell-Mason liin, Powell-Hyde liin ja ida-lääne California tänava liin.


Shopping

San Francisco pakub maailma parimaid ostuvõimalusi ja seda iga rahakoti eelarvele. Šopahoolikute Mekana tuntud Union Square (Post, Stockton), North Beach (Grant, Columbus) ja Hayes Valley (Hayes, Gough); Haight (Haight, Ashbury), Fillmore (Fillmore, California), Chestnut (Chestnut, Scott) ja Mission tänavad; samuti Sacramento tänav (Sacramento, Presidio), Chinatown (Bush Street, Grand Avenue) ja San Francisco kesklinna ostukeskus nimega Shopping Center pakuvad unikaalset stiili  ainulaadsete poodidega. Igal ostukeskusel ja piirkonnal on oma eriline õhkkond, mis sobib iga ostja tujuga ning pakub kõigile midagi meelepärast.

Vaatamisväärsus

Muuseumid:

 • M.H. de Young Memorial Museum (kaasaegse ja põlisajaloo muuseum)
 • California Academy of Sciences (loodusloo muuseum)
 • Cable Car Museum (Köistrammi muuseum)
 • Randall Museum (laste muuseum)
 • San Francisco Museum of Modern Art (San Francisco moodsa kunsti muuseum)
 • Cartoon Art Museum (Multifilmi kunstimuuseum)
 • Museum of Craft and Folk Art (Käsitöö ja rahvakunsti muuseum)
 • Contemporary Jewish Museum (Kaasaegne Juudimuuseum)

Golden Gate Bridge – Kuldvärava silda peetakse maailma üheks ilusaimaks sillaks oma tohutusuure ulatusega tornide poolest. Hinnanguliselt külastab silda aastas 9 miljonit inimest ning suviti on liiklus sillal kõige tihedam.


Huvitavaid fakte

 • San Francisco on tuntud hüüdnimede poolest nagu „Linn lahe ääres“ ja „Udulinn“.

Mida me soovitame?

 • San Francisco Muni & Cable Car 7 Day Passport võimaldab 7 järjestikusel päeval piiramatult kasutada linnatrolle ja busse, samuti maailmakuulsaid köistramme ning külastada tasuta kuut põnevat kohalikku atraktsiooni. Loe lähemalt viidetest nimega San Francisco City Pass.

 • Kuna USA-s moodustab suure osa teenindajate sissetulekust jootraha, on selle andmine nii pakikandjale, ettekandjale, kelnerile, taksojuhile kui ka teistele teenindajatele kohustuslik.

Mida me teame?

 • San Francisco on tuntud hüüdnimede poolest nagu „Linn lahe ääres“ ja „Udulinn“.
Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud