6310 110

Sansibar

Sansibar, Aafrika

Sansibar

Sansibar

Vürtsisaarena tuntud Sansibar asub India ookeanis Tansaania rannikult, Dar es Salaamist paari praamisõidu tunni kaugusel. Sansibar on osa arhipelaagist, kuhu kuulub ligi 50 väikesaart. Siin on omavahel põimunud aafrika ja araabia kultuurid ning saart peetakse üheks parimaks sukeldumissihtkohaks nii India ookeanis kui ka kogu maailmas.

AsukohtAafrika
AjavööndEesti ajaga võrreldes -2h kuni +1h
Pindala30,221,532 km2
Rahvaarv1,000,010,000 (2009)
Haldusjaotus54 üksust: iseseisvat riiki,asumaad,territooriumi
KeeledAafrikas räägitakse u 1500 erinevat keelt

Ajalugu

Inimesed on elanud Sansibari saarel juba alates paleoliitikumi perioodist ehk 20 000 aastat.


Kliima

Sansibaril on enamasti aastaringselt suurepärane ilm puhkuseks. Päikesekuumust jahutavad ookeanibriisid, seda eriti põhja- ja idarannikul. Ekvatoriaalne kliima tagab soojuse aastaringselt, kuid ametlikult on suve keskpunkt detsember ning talve keskpunkt juuli. Lühiajalised vihmahood esinevad novembris; aprillis-mais kestavad vihmahood kauem.

Vaatamisväärsus

Stone Town - Stown Town on Sansibari üks peamisi vaatamisväärsusi oma valgete majade, vanaaegsete poodide, mošeede, araabiapäraste väljakute ja sisehoovidega.
Jozani Mets – Jozani metsakaitseala asub Sansibari keskosas ja on koduks ohustatud punakoolobus ahvidele. Jozani metsas on suurepärased vaatlusrajad, kuid neid fotogeenilisi ahve võib lähedalt kohata ka Jozani metsakaitsealast väljaspool.


Söök ja jook

Sansibari on läbi aegade oma koduks pidanud bantud, araablased, pärslased, indialased, hiinlased, eurooplased ja paljud teised. Kõik need rahvad on saarele oma jälje jätnud, viies sinna oma kultuuriga ka toidukultuuri, mille kohalikud kiiresti vastu võtsid ning sealsete oludega kohandasid. Selle tulemusena on välja kujunenud maitsev ja unikaalne, ainult Sansibarile omane köök.


Mida me soovitame?

  • Soovitav on magada moskiitovõrkude all, sest saarel on palju sääski.

  • Jootraha andmine ei ole kohustuslik, kuid teenindaja on väga tänulik, kui seda hea teeninduse eest tehakse (maks. 10% arvest). Autojuhtidele ja giididele 10-15 USD päeva eest on mõistlik, kuid liiga suur jootraha ei ole samuti soovitatav.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud