6310 110

Sharm el Sheikh

Sharm el Sheikh, Egiptus

Sharm el Sheikh

Sharm el Sheikh

Siinai poolsaare lõunatipus asuv kuurortlinn Sharm el Sheikh on tuntud ainulaadsete korallriffide ja unikaalse veealuse maailma poolest. Siinne vesi on kristallselge ja päike paistab aastaringselt iga päev. Sharm el Sheikh sobib hästi neile, kes soovivad ühendada mereäärse puhkuse põneva kultuuriprogrammiga: kaameli- ja džiibiretked, ajaloost pakatavad Kairo ja Luxor ning palju muud huvitavat. Lisaks sobib Sharm el Sheikh ka aktiivset ööelu armastavale turistile.

LippVapp
AsukohtAafrika
RiikEgiptus
AjavööndKesk-Aafrika aeg; GMT + 2h. Eesti ajaga sama aeg.
Rahvaarv35 000 (2008)
Keeledaraabia keel

Ajalugu

1956. aasta Siinai sõjas vallutasid Sharm el Sheikhi iisraellased. 1957. aastal sai Egiptus linna tagasi.


Kliima

Keskmine temperatuur talvekuudel ehk novembrist märtsini on vahemikus 15-35°C ning suvekuudel ehk aprillist oktoobrini 20-45°C.

Rahvuspühad

1. jaanuar – Uusaasta
25. aprillSiinai poolsaare vabastamine Oktoobri sõjas
1. mai – Tööpüha


Shopping

Enamus Sharm el Sheikhi poode on avatud esmaspäevast neljapäevani ja laupäevast pühapäevani. Suurim valik poode ning ostukeskusi on turistide lemmikpiirkonnas Na'ama Bay. Siin asetsevad poed teineteise kõrval ning valik on suur. Vana Sharmi turg ehk Sharm Old Market on aga hea koht ostude üle tingimiseks.


Vaatamisväärsus

Abu Galum-i Rahvuspark - Abu Galum-i Rahvuspark jääb umbes 60 km kaugusele Sharm el Sheikh’ist, mille suurus on üle 500 km2. Piirkonnas on kaitse all mangoovisood ning põhiliselt korallid ja veealune elustik. Samuti elutseb siin mitmeid roomajaid ning haruldasi imetajaid.

Jeruusalemm – Jeruusalemm on üks vanimaid ja huvitavamaid Iisraeli linnu. See enam kui 3000 aastase ajalooga linn on kui vabaõhumuuseum, kus on põimunud juutide, kristlaste ja moslemite religioonid. Kogu linn on nagu üks suur mõistatus, kus tsivilisatsioonide põimumine on mitte üksi politoloogide teooria, vaid palja silmaga tunnistatav nähtus.


Mida me soovitame?

  • Tax free poodidest on võimalik sisseoste sooritada vaid 24 tunni jooksul peale maale saabumist ja kaasa tuleb kindlasti võtta pass! Kaupluste lahtiolekuajad muutuvad pidevalt ning seepärast täpsustame need kohapeal.

  • Kuumuse tõttu on soovitatav päevas pidevalt ja palju pudelivett juua. Kraanivesi ei ole soovitatav.

Küsi reisi kohta infot
     
* Väljad on kohustuslikud